Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bónusz kifizetése előtt a...

Bónusz kifizetése előtt a munkáltató áthelyez másik pozícióba. Ez így mennyire jogszerű?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom egyszerű betanított munkásként, ahol szerződésben meg van határozva, hogy milyen pozícióra vettek fel dolgozni, és hogy milyen fizetés jár az adott pozícióban. Részletes leírást kaptam arról, hogy milyen feladatokat kell elvégeznem az megadott pozícióban.

Az adott pozícióban 1 műszak van, ahová felvettek és azt vállaltam is.

Állítólag most nincs annyi rendelés az adott termelési területen, ezért a munkáltató át akar helyezni cégen belül egy másik területre, ahol 3 műszakos munkarend van. Természetesen a belépési bónusz azután jár, ha ledolgoztam a 3. hónapot. És állítólag ha ledolgoztam ~1 hónapot, visszahelyez arra a területre, ahol voltam.

És ha ezt a hónapot ledolgozom, akkor megkapom a belépési bónuszt.

Picikét gyanús ez nekem.

Egy másik vezető burkoltan utalt arra, hogy nem biztos hogy vissza kerülök arra a területre ahol dolgoztam.



#liftgyár
2023. okt. 28. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Másik műszakbeosztásúra csak akkor helyezhet át ha beleegyezel.
2023. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Írásban beleegyeztem, és ugyebár azt kell csinálnom, amire a felettesem megkér, ez is benne van a szerződésben. A több műszakos munkarend vállalása is.

Ha nemet mondok simán fel is mondhat indoklás nélkül, azonnali hatállyal próbaidő alatt. Csak gyanús, hogy engem kér meg erre és nem bárki mást, valószínűleg nem lehetek szimpi. 1 műszak után ki akarna 3 műszakban dolgozni? Nem sokan. Véletlen egybeesés lehet, hogy pont azelőtt teszi ezt a munkáltató.

2023. okt. 28. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve 3 műszakra írtad alá a szerződést akkor jogilag megállja a helyét.
2023. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!