Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet a munkaadó ha 2 év...

Mit tehet a munkaadó ha 2 év után azonnali hatállyal felmondok?

Figyelt kérdés
Azzal ne gyertek,hogy munkaügyi perre viheti az ügyet.Mert nyilván nem fog pereskedni.Egy bárban vagyok pultos...Tehát nem egy hivatali munkát végzek.

2023. nov. 6. 17:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Megalázó viselkedésre hivatkozva mondtam fel egy helyen, mondtam, hogy mi a helyzet, és hogy többé én nem teszem be a lábam oda, úgyhogy így, vagy úgy, de oldjuk meg. (A megalázó viselkedés a főnököm részéről valós volt.) Úgyhogy ezt ismertetve belementek nekem egy olyan közös megegyezésbe, ami annyi napot tartalmazott, amennyi szabimat ki kellett adniuk még. Nem tudom nálad mi a helyzet, jó lenne, ha írnád a pontos okot, talán többen tudnának segíteni.
2023. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
(én amúgy 1,5 év után mondtam fel így. 11es voltam)
2023. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

"mert már az sem érdekel,ha beperel,csak szabaduljak már el innen erről a munkahelyről."

Gondolom, ennek van valami oka, ami akár megfelelő alap is lehet egy jogilag is megfelelő azonnali felmondáshoz.

2023. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
4: Azt írja, hogy nem hivatali munkát végez, nem azt, hogy nem hivatalosat. Két teljesen más jelentés.
2023. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
A perkoltseg minimum 100e körül van, azt a vesztes fél fizeti. Emellett a felmondási időnek megfelelő bért egészen biztosan igényelheti és meg is kapja. Plusz ha bizonyítani tudja, hogy miattad anyagi kár érte, pl mivel nem mentél be dolgozni a felmondási időd alatt, nem tudott kinyitott és emiatt elesett a bevételtől: ezt is kerheti és meg is ítélik neki
2023. nov. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Az ok amiért elakarok menni az,hogy már nem bírom tovább.A főnöknek van 2 csókosa a melóhelyemen akiknek mindent szabad. A 2 nő lekezelően viselkedik jogtalanul és vissza élnek a hatalmukkal.Lusták és nem akarnak dolgozni.Mi dolgozunk helyettük.A szolgájuknak nézik a többi kollégát.
2023. nov. 7. 08:06
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

Az nem ok az azonnali hatályú felmondásra, hoyg a munkatársaiddal nem jössz ki.

Másrészt ha van fölösleges pénzed 100 ezer Ft perköltségre plusz 2 havi béred (saccra 500 ezer Ft) - ez összesen legalább is 600 ezer Ft, amit kapásból fizetned kell - , illetve még az esetleges kártérítésre, akkor semmi gond.

2023. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem indok az azonnalira. Mondj fel még ma, ki kell adniuk az időarányos szabidat, kapj el egy náthát lehetőleg (ha van ovis korú rokonod, akkor könnyebb összeszedni), aztán a többi időben szajkózd magadban, hogy már csak X nap, már csak X nap, és sz.rd le ezt a 2 kollégát, meg a főnököt.

Felmondáskor azért jelezd, hogy amennyiben eltekintenének a felmondási idő egy részétől, hálás lennél. Szépen megbeszélve, hátha belemegy.

Ja, és ne dolgozzatok helyettük. Annyit dolgozz, amennyi a te részed.

2023. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az általad felsoroltak nem megfelelő indok az azonnali hatályú felmondáshoz! Ahogy a többiek már ecsetelték, anyagilag nem kis következményekkel járhat, ha úgymond jogellenesnek minősül az azonnali hatályú felmondásod. Simán pert nyer a munkáltatód. Már ha indít pert. Soha nem tudhatod. Továbbá: Az azonnali hatályú felmondás az arra okot adó körülménytől számított 15 napon belül léphető csak meg. A határidő jogvesztő! 16. napon benyújtott felmondás már jogellenes még akkor is, ha a belefoglalt indok valós és a törvényben leírtaknak mindenben megfelel.
2023. nov. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
31%
fölmondasz es a következö naptol kigyos szabadsägos papir...
2023. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!