Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha másik ember problémájáról...

Ha másik ember problémájáról van szó, akkor miért okosabb mindenki?

Figyelt kérdés
Van egy munkatársam, aki szakítás miatt, kénytelen új otthont nézni, persze semmi segítséggel. Mikor a munkatársaink megtudták a helyzetét, akkor jöttek/jönnek azzal az egész munkaidejükben, hogy erre a szakításra, nem gondolt előre, rosszul bánik a pénzzel, ezt+meg ezt kellene csinálnia, hogy rendeződjön a helyzete, de barátnőként, senki nem szeretné befogadni, mert akkor nehéz lenne később elküldeni. Mindenki jó viszonyt ápol vele, de mikor mások helyzetéről van szó, mondjuk róla, akkor mindenki okosabb, hogy ő a vásárlások helyett, inkább külön helyre helyezi a pénzt, persze a múltban volt tartozása is. Nekem sem jobb a helyzetem, hiába vagyok megfontolt, a helyzeteket nem tudom irányítani, mert mások mindig jobban járnak el. Ilyenkor, mit kell tenni, ha valaki jót akar nekünk, de valójában az ő/én helyzetemet leértékeli, hiába barátságos mindenkivel az ember?

nov. 7. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
mert más gondját jobban átlátod külső szemmel mint a sajátod.. nekem ilyen párkapcsolati gondjaim is voltak eléggé, és csak évekkel később láttam mi volt a gond velem is meg az egésszel.. vannak akik szimplán okoskodnak a másiknak de nem értenek hozzá, de van aki tényleg látja a dolgot
nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
#1 ponthogy külső szemmel nem látják át az emberek mások problémáit, mert nem ők élik meg. Én is rühellem, mikor a barátaim közül páran vagy a szüleim ki akarnak oktatni és megmondani, mit hogy kéne csinálnom adott helyzetben. Egy dolog jótanácsot adni vagy elmondani a véleményed valamiről, de az indulatos, okoskodó, megmondóember stílusú észosztásra senkinek nincs igénye. Ne akarjuk már jobban tudni, hogy mi zajlik a másik életében.
nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
nov. 7. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kívülálló nem annyira elfogult az adott szereplőkkel szemben. Ha valaki benne van egy problémában, akkor szinte csak a rég bevállt úton-módon tudja/akarja megoldani azt. Így szerintem (ha mértékkel is, de) nem gond, ha valaki belep*ázik a másik problémájába.
nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 akkor sem mindegy, hogy milyen stílusban teszik. Mint írtam, van különbség a jószándékú tanácsadás és a megmondom másnak hogy éljen között.
nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
barátnőm évekig volt mérgező kapcsolatban, én már kívülről az elején láttam hogy a csávó csak kihasználja, de ő túl vak volt hozzá.. ja persze külső szem semmit se lát :)
nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!