Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van így értelme tovább a...

Van így értelme tovább a "szakmámban" munkát keresni? Van értelme csalni tovább?

Figyelt kérdés

Reménytelennek tűnik. Több mint egy éve vagyok munkanélküli. Akkor is egy biorobot munkából égtem ki és nem bírtam 3 hónapnál tovább különben ha maradtam volna akkor már lehet felkötöttem volna magam. Pedig egy mérnökinformatikus egyetemi diplomával rendelkezem amit tavaly szereztem meg. Szerezni mondjuk kicsit erős kifejezés, összecsaltam inkább. Úgy kell elképzeljetek engem, hogy a papír megvan de halvány lila gőzöm nincs a szakmámról. Olyan mintha a sarki piacon vettem volna lényegében és mintha sosem láttam volna számítógépet, ennyire le vagyok maradva. És magamtól pedig autodidakta módon nincs hajlandóságom tanulni hogy felhozzam magam.

Aktívan keresek bármilyen kis nyugis informatikus állást, abba beletörődtem hogy szoftverfejlesztő nem leszek, de mondjuk rendszergazdai vagy HelpDesk állásokra jelentkezem. De hát mindenhova is teszt van és az interjún is millió+1 szakmai kérdést tesznek fel. DE NEM ÉRTEM. FOGALMAM NINCS MIT KÉRDEZNEK. Az írásos teszteket ChatGPT segítségével én kitöltöm nekik 100%-ra de amikor személyes interjú van és ugyanazokat megkérdezik egyből kibújik a szög a zsákból, hogy nekem ez az egész kínai. Ma is így sikerült beégetni magam és kiderült, hogy semmit nem tudok fejből és mindent mesterséges intelligenciával válaszoltam meg. Égett a pofám rendesen. Elég egyértelmű, hogy az állást nem én fogom betölteni.

Viszont én nem akarok visszamenni a biorobot életmódba, call center vagy gyorsétterem vagy gyár meg minden kutya f*sza. Én ilyeneknek a közelébe sem akarok menni, mégha ez azt is jelenti, hogy meghalok az utcán egy csövesként.

Fogalmam nincs mit csináljak, gondolom amikor már az utcára kerülök mert szüleim megunják a lusta fenekem akkor lehet változik a hozzáállásom, de jelenleg inkább lennék halott mint biorobot.



2023. nov. 14. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Van értelme
Nincs értelme
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
De Martin, te eddig azt montad hogy nem akarsz többé dolgozni...
2023. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ja 1-es de azóta most adtam ennek még egy esélyt.. Lehet hiba volt mert most megint feljönnek bennem az antiwork érzelmek.
2023. nov. 14. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
El kellett volna gondolkodni másik szakmán vagy el kéne, de ahhoz is pénz kéne. Nem sok pénz, de munkaügyön keresztül lehetne kapni kultúrális-irodai közfoglalkoztatást.
2023. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem március óta nem voltam bent a munaknélkülin. Semmi értelmét nem láttam, nem hosszabbítottam meg a dolgokat. Októbertől Márciusig semmit nem tudtak ajánlani. Itt nincs semmi ilyesmi, hiába kérdezgettem körbe.
2023. nov. 14. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Kisebb cégeknél scrum master, IT business analyst? Infó irányúak, de sokkal kevesebb technikai tudást igényel. Egy csomó startup van, ahol ilyen pozikra keresnek embereket, ha a nagy irodai környezetet nem szereted.


A másik irány, amit megnézhetsz, az IT consulting, ott mindig keresnek embert, és az sem túl technikai. Ez mondjuk inkább eshet a "biorobot" kategóriába, projettől/csapattól/cégtől függően.

2023. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Antiwork érzelmek. Isten f/sza, minden fanci megnevezés a lusta trógerra XD

Van egy papírod, amihez nem értesz, nem is érdekel. Akkor keress valami olyat, ami érdekel, tanuld ki és dolgozd azt. Nyilván a pénzre nem vagy rászorulva (még), így képezd magad, amíg vna rá lehetőséged.

Egyébként a rendszergazda és a mekis krumplisütés között SSC? Vagy a nyelvvizsgát is loptad?

2023. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Ez egy idióta és/vagy troll, már többször kiírta ezt. Semmi nem érdekli, semmit nem akar tanulni, úgyis buta mindenhez stb., de adjunk neki tanácsot... :D
2023. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Hogy csaltad össze? Csak az informatika tárgyakat. Én is adtam be ZH-t más nevében, amit én írtam meg programozásból. De végig azt nem lehet csinálni, hogy te mással íratod meg a ZH-kat, szigorlatokat, stb., a védéshez is tudnod kell a dolgokat.


Tételezzük fel, hogy true story, akkor egyértelmű, hogy ne maradj informatikus. Már nálad sokkal nagyobb tudásúak sem nagyon találnak helyet, mert informatikus hiány helyett mostanra informatikus többlet lett.

dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!