Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Baj, ha valaki nem jelenti be...

Baj, ha valaki nem jelenti be a munkahelyén a magánéleti változásait?

Figyelt kérdés
Én annyira nem vagyok közeli kapcsolatban a munkatársakkal, elfogadom őket, szakmailag együtt tudok velük működni, de a magánéletemet nem osztom meg velük. Jó ilyen kisebb dolgokat merre utaztam vagy milyen filmet néztem igen, de nagyobb súlyúakat nem. Most például készülök lakást venni teljesen hitelmentesen, sikerült összeszedni a pénzt rá, de nem gondoltam, hogy ezt elmondanám nekik, esetleg majd csak utólag ha rákérdeznek, hogy máshonnan járok be. Ugyanígy lett egy párkapcsolatom is, de azt sem mondtam el, mások mesélnek ilyen oldaláról is az életüknek, de én nem. Végülis nem a haverjaim és szerintem úgysem érdekli őket az én magánéletem meg a munka szempontjából semmi relevanciája nincs. Ott vannak a barátok, család akikkel meg lehet ezeket a dolgokat beszélni.

nov. 20. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj.
nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Miért kéne bármi ilyesmit bejelenteni?
nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan, hol dolgoznak az emberek, hogy ilyen ökörségeken aggódnak?
nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem baj.

A házasságkötést azért érdemes bejelenteni, mert jár valami friss házasok adókedvezmény rá. Ha gyereked lesz, azt viszont mindenképp jelentsd be, hogy az adókedvezményt tudják számolni és a plusz szabadságot meg tudják adni.

A lakóhelyváltozást be kell jelenteni, hogy tudják az értesítési címedet (ha pl. felmondasz, a végén postán szoktak küldeni papírokat). Ha netán ingázol és ezen az alapon kapsz valami költségtérítést, akkor is okvetlenül jelentsd be, ha átköltözöl (ill. átjelentkezel).


Viszont ezek egyike sem tartozik a kollégáidra, csak a főnökre ill. a munkaügyesekre, bérszámfejtőkre.

nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát arra gondoltam, hogy azért sokan beszélnek erről, pl egyik kollégám jó pár hónapja építkezik és örökké azt meséli mennyire halad vele, másik is bejelentette előre, hogy mikor szül a felesége, harmadik lakást akar kiadni és milyen emberek jelentkeznek hozzá bérlőnek, szóval sokan sztoriznak ilyenekről.
nov. 20. 11:45
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

"azért sokan beszélnek erről"

Ettől ez még nem kötelező. Van, aki szereti az életét kiteregetni mások előtt. De ez az ő dolga. Meg ugye munkahelyen is lehetnek barátságok.

nov. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván őket ez foglalkoztatja, és annyira baráti a légkör (vagy ők annak érzik), hogy szívesen mesél róla. Ez jó, de nyilván ahogyan te érzed.

Én dolgoztam már olyan légkörű helyen, ahol ilyeneket nagyon szívesen elmeséltem. Máshol meg nem is lett volna rá alkalom, annyira bele volt feledkezve mindenki a munkájába. De az elsőként említett helyen se mindenki mindent mesélt el. Pl. a főnöknőm zárkózottabb volt. Ezt is tiszteletben tartottuk, hiszen nem vagyunk egyformák.

nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Semmi ilyesmit nem kell és nem is szokás.
nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket nem fontos, de ami fontos, azt is max. a HR felé kell jelezni, hogy érvényesíteni tudj ilyenekkel kapcsolatos adókedvezményeket, szabadságokat. Első házasok adókedvezménye, gyerek utáni adókedvezmény, szabadság például. Ha valamikor kell hitel, ahhoz kérhetnek jövedelemigazolást.
nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem mert csak irigykednek hogy hitel nelukul veszel hazat

Nekem par eve tonkrement a kocsiba az akksi, 20 ezere vettem egyet elmondtam kozeli kollegaknak es egybol azzal jottek hogy hu de gazdag vagyok hogy 20 ezeré veszek akksit

Irigy ge ci az osszes

nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!