Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeljem ezt a borzalma...

Hogyan kezeljem ezt a borzalmas helyzetet?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van, aminek nagyon örülök, mert nagyon szerettem volna ezt az állást, remek lehetőség, hogy előre lépjek.

Azonban felvételkor tudtam meg, hogy azért "üresedett" meg az állás, mert az elődöm nagyon fiatalon, egy tragédia során életét vesztette. Ez eleve nagyon rossz érzés, hiszen az ő eszközeivel dolgozom, de ami igazán nehézzé teszi mindezt, hogy a főnökök és a kollégák folyamatosan azt mondják, pótolhatatlan volt és nem tudják feldolgozni a veszteséget.

Iszonyúan nehéz, eleve új munkahely, új emberek, rengeteg tanulni való,a haláleset pedig pluszban még olyan érzést kelt bennem, hogy sosem leszek olyan jó, mint ő volt, hiába is töröm magam.

Igazából teljesen tanácstalan vagyok, hogy hogyan kéne ezt kezelnem. Mivel nem ismertem, ha beszélnek róla, akkor csak sajnálkozom és részvétet nyilvánítok, de nagyon kellemetlenül érzem magam ilyenkor. Egy-két kolléga mintha még éreztetné is velem, hogy sosem érhetek az elődöm nyomába.

Van valakinek ötlete, hogy mit érdemes mondanom, tennem ilyenkor?



nov. 29. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

"a haláleset pedig pluszban még olyan érzést kelt bennem, hogy sosem leszek olyan jó, mint ő volt, hiába is töröm magam."


"Egy-két kolléga mintha még éreztetné is velem, hogy sosem érhetek az elődöm nyomába."


Nem értem a logikát. Ha átment volna az elődöd a konkurenciához kétszer annyiért az jobb érzés lenne?

nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj asemmiből problémát. Meghalt az illető, pont. Nincs közöd hozzá, nem ismerted.

A Te feladatod a munkát elvégezni.

nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát úgy lehet kezelni, hogy bebizonyítod, hogy senki sem pótolhatatlan. Nyilván van akit nehezebb, pláne ilyen hirtelen, de ez nem lehet kifogás, vagy mentség a gyenge teljesítményre. Szóval egyszerűen adj bele, mindent, mintha csak simán felmondott volna az illető és kész.
dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem a munkateljesítményére értik, hogy pótolhatatlan. Itt igazából egy "végső tisztelet" és "halottról csak jót" féle bánásmód van, amit így kommunikálnak ki feléd/külső hallgatóság felé. Ez valójában nem neked vagy a munkakörnek szól, csakis az elhunytat tisztelik meg vele. Ne vedd magadra. A gyász ilyen. Majd idővel változik a helyzet.
dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen helyről kirúgattam magam. Sokkal jobban éreztem magam utána.
dec. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetnél empatikusabb a kollégáiddal kérdező
dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!