Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő után érezted a...

Mennyi idő után érezted a munkahelyen, hogy már valamiért nem szeretnél az adott helyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Én már tavaly is így éreztem, de mostanra tényleg semmi motivációm. Meguntam az egészet, nincs előrelépési lehetőség. Minden nap ugyanaz. Állandóan az estéket és a hétvégéket várom. Első munkahelyem, 5 éve vagyok itt.

Ami visszatart, hogy lelépjek: elküldeni nem fognak, illetve nagyon nehéz másik munkahelyet találni és nem szeretnék munkanélküliként otthon ülni ki tudja meddig.

Viszont ez így egy kínszenvedés már.


Te mennyi idő után érezted ezt? Mikor döntötted el, hogy váltasz?



dec. 4. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Fél perc.
dec. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Az első normális munkahelyemen 7 évig dolgoztam, úgy, hogy az elejétől egy kínszenvedés volt...

Nem a munkával volt bajom, igaz, hogy nagy felelősség volt a vállamon és elég összetett volt ahhoz képest, hogy papíron csak adminisztrátor voltam, de gyorsan belejöttem, volt kihívás benne, és a kollégákkal is kijöttem.

Na de a főnök maga... pfff

Egy ostoba, arrogáns bunkó volt, az igazi magyar simlis vállalkozó mintaképe, minden sztereotípia igaz volt rá.

Én egyszerűen csak kerestem új munkát, néha nagyobb lelkesedéssel, néha meg csak ímmel-ámmal. Végül akkor bólintottam rá egy másik ajánlatra, mikor megtudtam, hogy ki is jelentett 😡

Az sem érdekelt, hogy a másik helyen kicsit kevesebb volt a kezdőfizetés, meg hogy maga a munka sem tetszett, egyszerűen menekülni kellett.

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy onnan elküldtek próbaidő alatt, mikor hazajöttem a nászútról 🙃, de egy ismerős pont szólt, hogy tud egy helyet, ahová pont embert kerestek. Már 8 éve dolgozom ott és még mindig tetszik, a fizu sokkal jobb, a főnök végre normális stb., egy álom :)

Szerintem keress te munkát, akár csak olyat is, ami nem rosszabb, mint az előző, aztán maximum továbblépsz onnan is, manapság már nem igazán hátrány, ha pár év alatt 4-5 helyen is dolgozik valaki, legalább megtapasztalod, hogy neked mi jön be és mi nem olyan fontos elvárás egy munka esetén.

dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt hogy egy nap után, de most a 7. évem környékén kezdem érezni.
dec. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt ahol egy hónap, volt ahol 5ev.
dec. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 évente. Nem tudom miért.
dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi legrosszabb munkahelyemnél az első nap után. Az nem munkahely volt, hanem egy rabszolgatartó hely.
dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A legelső helyemen 1 évet tűztem ki amit nagyjából tartottam is. Utána jött egy, majd még egy jó nyári lehetőség.

Néhány évre bele is ragadtam ebbe, mindig csak a következő nyár végéig láttam, eszerint váltogattam 1 vagy 2 évente.

Utána újra minimumként tűztem ki az 1 évet, azzal a kitétellel, hogy ha székestüt tolnak ki az utcára, akkor sem mondok föl hamarabb.

Így lett az egyik helyemen 2,5 évem. Utána viszont már, ha átvitt értelemben is, de tényleg több helyről kikísértek, kénytelen voltam magamtól távozni, 1 évnél rövidebb időszakok után.

A legröbidebb 5 hetes volt. Akkor mondtam hogy elég, még a betanítás alatt kikészítettek idegileg.

dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 4 hónap után mindig, nem tudom miért. Most pont ez van, de ki akarom bírni, hogy végre csak azért se váltsak. Sajnos (?) könnyű váltani, Budapest.


Kérdező, úgy válts ha van új hely. Szabadság alatt és kamu betegállomány alatt járj interjúkra. ;)


N28

dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

5 év nagyon sok idő ma már, teljesen más világ van mint a szüleink korában. Általában nem fogsz előre lépni, vagy csak kínok kínja árán egy helyen (benyalások, túlórák, feladatkörödtől távol eső munkák is rád lesznek téve, stb.), ezért sem a jobb pozíció, sem a szignifikáns jobb fizetés nem valószínű.


Hogy ki, hol és meddig marad, teljesen egyénfüggő, mindenkinek más célja van, más elképzelései. Nekem például az, hogy lesz-rom a plusz pénzt, nem éri meg a stresszt ami vele jár, ezért inkább maradok egy nyugisabb helyen, ahol van időm élni is, mint belerokkanni. Más úgy gondolja keres tripla annyit 200x több munkával, a kapcsolatai száma nulla lesz, mentálisan és fizikálisan szétesik.


A kérdésre visszatérve, olyan 3-4 hónap szokott nálam lenni. Olyankor már letisztul nagyjából hogyan működik a cég, milyenek a munkatársak, milyen a közeg, persze egy normálisabb hely esetében. Látod a terveket, a lehetőségeidet, a feladatköröd, a napi munka hogyan néz ki.


A legtöbb munka sz-r, de muszáj csinálni, tehát ez nem jelenti azt hogy ott is hagytam őket. Volt ahol már 1 hét után tudtam hogy egy szenvedés lesz az egész, láttam hogy káosz ami ott folyik, ahol nevetséges és szánalmas a helyzet. Mégis maradnom kellett 1-másfél évet, mert szükségem volt a pénzre, sajnos ez ilyen. Volt olyan is persze, ahol 3 napnál nem voltam többet.


Az igazi kérdés az, hogy utána mi a terved, mert jobbat akarsz mint az előző. Az a nehéz, de fontos feladat, hogy olyan munkát találj amit nem utálsz csinálni, mert amint utálod, ki fog készíteni teljesen.

dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A jelenlegit se utáltam korábban. Most sem utálom, csak belefásoltam. Tudom máshol is unalmas egy idő után, de itt már a minimum elvégzése is sokszor fáradtság számomra. :( Tudom nem szép dolog ilyet mondani.


Viszont ha váltanék, akkor költöznöm is kéne. Kelet-Magyarországon élek. Nulla lehetőség. Így is örültem ennek, még aránylag normális fizetés van. Szoktam nézegetni állásokat, de mikor azt látom, hogy versenyképes fizetés nettó 200 ezer, azért elmegy a kedvem.


Köszi a hasznos, tartalmas, kedves válaszokat. Jó olvasgatni más tapasztalatait is! Jó, hogy nem trollok találtak ide. Mentek a zöldek.

dec. 4. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!