Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Muszáj beszélgetni a kollégákkal?

Muszáj beszélgetni a kollégákkal?

Figyelt kérdés
Mármint igy a semmiről ahogy szeretnek. Olyan kényelmetlenül érzem magam tőle de ha elmegyek mellettük mintha észre sem venném őket akkor meg azt hiszik kulonbnek tartom magam náluk :/
dec. 4. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem muszáj, köszönj nekik és készü
dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Napi pár szó a munkakezdéskor, köszönéskor illendő. Elég egy egyszerű "mi a helyzet?" aztán pár szóban reagálni arra amit mond és pár szóban válaszolni ha visszakérdeznek. Ha elkönyvelnek nagyképűnek vagy kukának azzal az a baj hogy később nehéz rajta változtatni ha szeretnél
dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De egyáltalán nem érdekel az életük....most kérdezzem meg azért hogy utána meg sem tudom tisztelni a figyelmemmel mert nem birom tettetni hogy erdekel? Ez neki se lenne jo
dec. 4. 22:59
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha ennyire gondjaid vannak a szociális készségekkel, akkor lehet nem ártana fejlesztened. Az élet sázmos területén hasznos dolog..
dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kitana. ***** válasza:
53%

Engem sem érdekel, de jobban telik az idő, ha meg van néha szakítva valami csevellyel a munka. Néha még hasznos dolgokat is lehet hallani ilyenkor. Akár bármilyen munkahelyi dologgal kapcsolatos infót, amit nem biztos, hogy máshogy megtudnál (illetve ez lehet nálunk van csak, hogy fentebbről alig van bármiféle konkrét kommunikáció, szóval szájhagyomány útján terjed minden), akár valamit, ami munkán kívül lesz hasznos. (Mittomén új recept, akciós a Lidlben a kamillás wc papír, stb)

De nem muszáj, csak ne csodálkozz, ha furán fognak viszonyulni hozzád.

dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán nem muszáj, de meg kell magunkat erőltetni. Én is hasonlóan érzek veled. Engem nem érdekel ők hogy vannak, sajnálom de van néhány ember akit nem bírok és úgy gondolom nem kötelező hozzá szólnom. Dolgozni járok a munkába,nem haverkodni🤷🏼‍♀️
dec. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértem. Rettentően tud untatni amikor valaki akivel nem azért beszélgetsz mert szeretnéd megismerni, hanem mert véletlenül úgy hozta a sors hogy kollégák lettetek, elkezd az életéről mesélni.

Te meg közben bólogatsz és igyekszel reagálni, miközben belül meghalsz és bárhol lennél szívesebben mint abban a szituációban.


Viszont valamennyire meg kell erőltetned magad. Ha a "kötelező" minimumot hozod a kommunikációban, az már elég. Szoktasd hozzá őket hogy veled ritkán egy-egy rövid csevegésbe lehet bocsátkozni, de aztán vissza vonulsz dolgozni.

dec. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, elég, ha köszönsz reggel és távozáskor. Ha beszélnek hozzád, de nem reagálsz munkával kapcsolatos dolgokon kívül semmire, hamar megtanulják, hogy mást keressenek bólogatásra.


Fiatal nő vagyok, egy másik fiatal nővel és egy nyugdíjas irodavezetővel egy légtérben. A nyugdíjas mindenkinek mindenről kéretlenül beszél (első napomon egy óra alatt rám zúdította az életét, megtudtam, hogy meghalt a férje, hogy hívják az unokáit, mindent), és folyton behozza a magánéletét az irodába. A főnökeink és a kolléganőm bólogatnak neki, meg néha udvariasan visszakérdeznek, de ennyi. Én vállaltam, hogy nem beszélek vele, mert nem érdekel, hozzám már nem szól.

dec. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
6nak igaza volt, nem mindenki kétszínű és mindenkivel pofázok jobbra meg balra. De itt is azoknak nem tetszik a kommmentek többsége, akikről éppen szól a kérdés. Amúgy elég sol itt a frusztrált ember. És most nem a kérdezőre értettem. Nem vagyok köteles mindenkihez szólni a munkahelyemen és egyáltalán nem érdekel ez miatt mások mit gondolnak. Hagyjuk már ezt a jópofizást🤮 érdek és semmitmondó beszélgetéseket.
dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
4: Attól még hogy nincs kedvem bizonyos emberekhez szólni az nem a szociális kézszég hiánya. Amúgy meg nem érdekel mit gondolnak mások, ha a főnököm megvan elégedve a munkámmal.
dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!