Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az éves teljesítmény értékelés...

Az éves teljesítmény értékelések hogyan szoktak történni?

Figyelt kérdés
Leírnátok részletesen? Akár privátban...
2023. dec. 7. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Úgy, ahogy a munkahelyed teljesítményértékelési szabályzatában szerepel.
2023. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ahol van hr teljesen random.

Megemelik a fizut, aztán pár hónap múlva közlik, hogy ehhez a fizuhoz jobban kell hajtani.

2023. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pofára! Ha jóban vagy a jó helyen lévőkkel, akkor bármit is lezsírozhattok vele időben. Ha semlegesen viszonyulsz az ilyen emberekkel, akkor behajtják rajtad a "követelményrendszert", - ami az esetek túlnyomó hányadában csak egy mesterségesen generált akadály, hogy nehogy jól érezze magát a magyar paraszt! Ha kifejezetten rosszban vagytok,...
2023. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Leírom azt, hogy nálunk hogy van. Mert minden cégnél más.

Én egy amerikai tulajdonú multicégnél dolgozom. Nekünk van egy előfizetett HR-rendszerünk, és abban van egy kérdőív, amit ki kell töltenie a közvetlen felettesnek és a beosztottnak is (ez kötelező és dokumentálva van). Olyan kérdések vannak benne, mint hogy mit végez jól az illető, miben kell fejlődnie, miben jeleskedett, milyen projekteken végzett kiváló munkát, besegített-e más csapatnak a saját munkája mellett és miben; ha voltak előre meghatározott céljai, azokat teljesítette-e, és ha nem, akkor miért nem.

Emellett mindenkor be kell kérnünk 2-3 olyan kollégától véleményt / visszacsatolást, akik szorosabban együtt dolgoztak a beosztottal.


Nyilván ennek van elég egzakt része is (ha meg lett beszélve, hogy XY projektet meg kell csinálni időre, és az nem történt meg, és bizonyíthatóan volt felelőssége benne az illetőnek, azt nehéz kozmetikázni) meg szubjektívebb része is. Az adott illetőnek elviekben megvan a lehetősége arra, hogy "fellebbezzen", ha vmivel nem ért egyet. Amióta én felettes vagyok, ilyen nem történt a csapatban és előtte én sem fellebbeztem, tehát nem tudom, hogy ez mennyire alibidolog bizonyos esetekben. Én úgy gondolom magamról, hogy nem vagyok az a típus, aki túl büszke ahhoz, hogy belássa, ha esetleg tévedett.

A fizetésemelés részéről bennfentesként nem tudok beszélni még, mert eddig csak féléves értékelés volt, amin már felettesként vettem részt. De azt tudom, hogy a végsó szó az amerikai tulajé, és vannal megkötések sajnos.

2023. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Az én munikahelyemen félévenként van teljesítményértékelés, és úgy működik, hogy a közvetlenül veled együtt dolgozó kollégák kapnak egy kérdőívet, ami két A4-es oldal pontozós kérdésekkel, a végén kicsi szabad szöveg doboz megjegyzéseknek. Névtelen a dolog, ha kitöltötted, be kell dobni egy dobozba, se azt nem követi le senki, hogy te egyáltalán kitöltötted-e (volt olyan kolléga, akinél kapásból kidobtam, mert nem vagyok nagy véleménnyel róla meg a munkamoráljáról, de lehúzni se akartam), azt se látják, hogy ki melyiket töltötte ki, nem hiszem, hogy bárkinek is felismerné a főnökség a kézírását.

Mikor én legutóbb voltam, nyár végén, akkor nekem a főnököm először ismertette a számokat, hogy milyenek a statisztikáim, elmondta, ő milyen hibákról tud, amikben nekem szerinte fejlődni kellene, majd hozzátette, hogy örömmel látja, hogy a csapatommal nagyon jól kijövök, szinte minden kollégám meg van elégedve a munkámmal, szeret velem dolgozni, és aztán felolvasta nekem a szöveges megjegyzéseket, mert a nagy részén érezte, hogy belsős poén. Utána adott egy nyomtatott listát arról, hogy mit csesztem el az elmúlt fél évben, miben kellene fejlődni, majd beszélgettünk arról, hogy hogy hogy képzelem a jövőm a cégnél, szeretnék-e előrelépni, milyen irányba, stb.

Én a magam részéről várom ezeket az alkalmakat, mert, bár azt most nem mondtam el, mikor a főnököm dicsért, csak azt, hogy a hibáimat megbeszéltük, de egyébként én a vezetéstől sosem kapok elismerést, amiatt időnként aggódom, mert nem tudom elhelyezni magam, hogy most jól dolgozok, vagy lehet, hogy a sereghajtók közé tartozom? A kritika mindig négyszemközt történik (ami szerintem így van jól), és a legtöbben nem dicsekednek el vele, hogy szőnyeg szélére lettek állítva, szóval mindig csak annyit tudok, hogy én már ezt meg azt elszúrtam, arról sosincs visszajelzés, ha valamit jól csinálsz, vagy, hogy hol helyezkedsz el a csapatban, csak ilyenkor.

2023. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az évzáró értekezleten a főnök kedvencei puszipajtásokat naaaagyon megdicsérik, érdemeikről ódákat zengenek. A nem haverok, de azért talpnyaló kategórába sorolhatóak inkább dicséretet kapnak, mint fizuemelést. De persze minimális jutalom esetükben is előfordulnak.

Aki szuperül teljesít, de se nem puszipajtás, se nem talpnyaló, az meg mintha ott se lenne. Még egy "köszönöm a munkádat" sem hangzik el.

2023. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

4-5: azta, komolynak tűnik.

Nekünk a legtöbb helyen 2 részből állt, egyet céges szinten, egyet csapatszinten kellett becopypastezni egy felületre, évvégén esetleg ezekre reflektálni, még ritkábban kb. 3 saját célt hozzáírni majd azokra is reflektálni. A bemásolás, egy-egy félévi review, majd maga az értékelés fél-fél óra. Góré és cég kérdése hogy mennyire veszik komolyan. Nekem egyre inkább hiányozna hogy valódi célok, valóban meg legyenek fogva. Sajnos az elmúlt 4-5 évemben nem találkoztam olyan vezetővel aki erre alkalmas lett volna. Talán majd most.

2023. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!