Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen érzekenységi...

Miért ilyen érzekenységi jatszmázós a cégnél pár ember? Hogy kezeljem őket?

Figyelt kérdés

Egyiktol egyszer kérdeztem a konyhában nem e elpakolta a poharam tudják e hol van mert át kell vinnem másik irodába mert onnan kaptam.

Erre az egyik kollega aki pakolni szokott nagy hangra váltott hogy ő azert pakolgat mert zavarja ha a szárítón napokig vannak dolgok, es kezdte azt hinni hogy megvádoltam hogy ellopta volna nagypofával mentegette magát jött átnézni a szekrényeket. Holott nem vádoltam meg.


De egy piti huszadrangú pohárkeresésből csinált egy akkora vitapartyt mint egy ház tőle zengett a folyosó is.

Ez a kollega állandoan támadásnak vesz mindent de a legaprobb semmit is es borzalom nagyhangu nagypofáju leszidós tipus.

Ez az egyik.


Aztán a másik néha behoz az irodámba kulcsokat vagy papirt csak le kéne tennie es ennyi.

Én közben dolgozom a gépen éppen agyamban vannak a számadatok kalkulációk reklamáciok vagy bármi pl épp küldenék ki egy nyilatkozatot es amikor bejon vki hozzám nem tudok azonnal ránézni, de aki ilyen kzlcs doksi behozós kollega, grinaszolva huzott szájjal lesi hogy mikor nézek már rá ha bejön hozzám és veszem át tőle a doksikat odafordulva őt figyelembe véve meg váltva pár szót amivel engem ugye teljesen feleslegesen kizökkent es utálom.

De képtelen arra hogy bejon leteszi az asztal szélére a dolgait aztán megy.

Minek van figyelemhiánya?miért terhel ezzel? Nekem ha az igazgatoval van pl aláiratni valom leteszem a tárgyalo asztalára es már ott se vagyok nem zavarom bele a munkájába!


3.kollega:

Kellett nekem masik irodábol a bélyegző ami egy szekrényfiokban van. De előtte ácsorgott az ig.helyettes, és azokkal akik bent ültek vmi dolgozoi karácsonyi cukorkákrol egyeztettek éppen hogy piros vagy zöld legyen meg ilyenek...

Nekem meg azonnal szkennelni küldeni kellett volna ki a hivatalos bélyegzett megrendelést mert mennem is kellett égett a ház. Szoltam hogy bocsánat szeretném a bélyegzőt kivenni a fiókbol. Erre nem állt arrébb nem is válaszolt, én meg vártam hogy mi lesz. Aztán más kollegak szóltak hogy kérjem el mastol igy a csopvezt kellett zaklatnom ezzel es szoltam neki hogy rendeljunk nekem bélyegzőt(pár ezres tétel csak) mert elegem van abbol hogy mindig azert kell kuncsorognom a cégnél. Erre nevetett hogy tiszta ovoda!:D



Miért ilyen érzékeny sz.rok a kollegák?

Hogy érjem el azt hogy:

-ha keresek egy poharat ne higyjék már azt hogy én lopással gyanusitok bárkit is

- a doksi kulcshozó ürge csendben rakja le a papirokat es hagyjon békèn

- ha kell a bélyegző menjen arrébb a masik hogy hozzaférjek a fiókhoz.

Vagy emeljem igazgatoi szintre hogy rendeljünk? Tekintve hogy a csopveznek csak vicces.



#óvoda #érzékenység #kisebbségi komplex
dec. 12. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Az egyetlen, aki itt túlérzékeny, az te vagy. Felnőttként tanuld már meg ezeket lekezelni, ezeknek nincs semmiféle jelentősége, ha meg a munkahelyeden számodra nem jó a közeg, keresni kell egy másikat, ahol jobban érzed magad.
dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Probaltam keresni az erzekenysegi jatszmara vonatkozo reszeket a tortenetben, de egyet sem talaltam! Ezeket miert gondolod erzekenysegi jatszmanak?
dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Érzékenységi játszma pl a doksihozó ürge, áll es les hogy mikor nézek rá, közben grimaszol.

Ahelyett hogy fogná magát letenné és menne es hagyna engem békén de vmiert rá figyelni kell, mert különben hisztizik.


A másik meg azt hiszi lopással van gyanusitva es nagypofával vitát kreál egy pohárbol.

A 3.meg nem képes félreállni egy fiók mellől. Mert neki derogál.


Nem én vagyok erzékeny hanem ők, mindig van vmi bajuk amit rámterhelnek. Es ami engem irritál.

dec. 12. 12:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Hat nekem te tunsz tul erzekenynek meg problemazosnak. Nekik is el szoktad mondani ezeket? Legyel hatarozottabb, tokosebb. Nemtudom elkepzelni h vkire raszolok vmiert meloba es utanna megint azt csinalja.. ugytunik kicsit se tisztelnek
dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok érzékeny. Nem is vitazom ezen.

Segítség kellett volna ahhoz amit 3 pontban soroltam fel. De ez meghaladja a gyk képességeit akkor.

dec. 12. 14:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Érzékeny tényleg nem vagy, csak makacs és arrogáns. "Nem vitázom ezen", hát oké! Mit vártál egyébként a kommentelőktől? Megértést? Oké, amúgy a kollégáid is full gyerekesek, de te sem vagy éppen érett, ha ezeket nem velük kezeled le, hanem a hátuk mögött.
dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát az a nehéz, hogy ez három különböző probléma.


Az egyes egy önvédelmi játszma, a hármas dominancia játszma a kettes meg szerintem csak nem akart tiszteletlen lenni.


A második a legegyszerűbb szerintem. Szerintem ő csak attól fél, hogy te megsértődsz, ha csak odab.ssza eléd a papírokat. Ha elmondod neki, hogy neked tök nagy segítség lenne, és jó néven vennéd, akkor meg fogja csinálni. Fontos, hogy ne azt éreztesd vele, hogy nem akarsz vele időt tölteni, hanem azt, hogy neked sokkal könnyebb lenne, ha csak odarakná.


Az első eset már némileg erőforrásigényesebbnek hangzik. Itt első körben a stílus számít sokat. Így írásban is elég lényegre törő vagy, élőben ez sokakban válthat ki védekező ösztönt. Megbeszélheted vele, hogy te nem számon kérni akartad, ha ilyen stílusban teszed, azt is támadásnak veszi majd, és még rosszabb. Ezekkel az emberekkel kedvesebbnek, bátorítóbbnak kell lenni.


A harmadik már baromi nehéz eset. Ha egy egyszerű kolléga játsza ezt az óvodát, akkor még azt mondanám, menj oda és legyél asszertív, de az igazgatóhelyettes... Az már kacifántosabb. Mondjuk úgy, hogy az első kettővel kezdeném, az igazgatóhelyettessel meg egyelőre inkább nem kezdenék konfliktust, inkább benyelném a békát. Nem mondom, hogy örökre, de nagyon megválogatnám, mibe állok bele.

dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az érdekelt volna, hogyan kell az ilyen jelleműeket kezelni, mert már nekem sok es zavaró.

Azt vártam, hogy vannak esetleg kommunikációs tippjeik, vagy vmi hasznosítható egyéb ötlet ilyenekhez.

Sokat vártam

dec. 12. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:

"Sokat vártam"


Na azért tisztázzuk: nem vagy a főnököm, hogy elvárj dolgokat. Szívességet kértél, amit amúgy szívesen teljesítek, amennyire tudom.


Amúgy első tipp: ezt az arrogás, passzív-agresszív stílust tedd le. Nem: nem én vagyok túlérzékeny, te kommunikálsz szarul. Ebből kiindulva egyáltalán nem biztos, hogy az egyes és a kettes jellemét kellene kezelni.


Helyette legyél kedves. Mondjuk amikor rinyál a kollegina, hogy miért b.szod le egy pohár miatt, ne önts olajat a tűzre azzal, hogy tényleg leb.szod, mert túlérzékeny, inkább kérj elnézést, és kérdezd meg, miből gondolta, hogy számonkéred. Ha elmondta, akkor magyarázd el neki, hogy sajnálod, nincs ilyen szándékod.


A második esetben valami alkalmas pillanatban - mondjuk kávé mellett vagy ilyesmi - állítsd le a kollégát, és mondd el neki, hogy méltányolod, hogy kommunikálni szeretne veled, de neked nagy könnyebbség lenne, ha csak lehajítaná a papírokat. És mindenképpen kérdezd meg, hogy ez neki is ok-e.


A harmadik esetben meg már elmondtam, hogy ezt a konfliktust inkább elkerülném a helyedben - ahogy tetted is.

dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az elsö mondatot olvastam csak. A sokat vártam azt jelenti hogy kiírtam egy kérdést amire választ vártam helyzetmegoldásra. Ehelyett passziv agresszív beszólásokat kaptam válaszokat meg nem.

Tehát azzal hogy releváns választ vártam sokat vártam a gyk-tól.

A többit már nem olvastam. Mert már az eleje se segítség, hanem ellenkezőleg. Még egy érzékeny.

dec. 12. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!