Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási para. Hogy küzdjem le?

Felmondási para. Hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon félek felmondani. Nem az első eset lenne és valószínűleg nem is az utolsó, de én mindig is utáltam ezt a folyamatot. Minden munkahelyen úgy állítják be, hogy ha bárki felmond, azzal tönkremegy a cég, vagyis most túlzok persze, de aki kicsit is gyengébb, annál elérik, hogy még ő érezze szarul magát, ha pl beteg lesz, vagy ki akar lépni. Egyszer sem fogadták jól a felmondásomat, korábban volt, hogy üvöltöttek velem. Legtöbbször inkább olyan volt, hogy szomorkodtak, jelezték, hogy most nagyon nagy munkát adtam nekik ezzel, meg hogy elcsesztem életem lehetőségét, mert nem mehetek vissza soha többet. Ami ilyen enyhébb volt, az csak szomorkodás, meg "nem jutok szóhoz". A legrosszabb, amikor a próbaidőn már rég túl vagyunk és emiatt le kell tölteni a felmondási időt. Most is ez a helyzet. Holnap fogok felmondani és nagyon nincs kedvem, de hát muszáj vagyok. Az sem segít, hogy apám elmondja minden alkalommal a véleményét arról, hogy már megint munkahelyet váltok, mert szerinte egy helyen legalább 10 évet ott kell lenni.
dec. 18. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem segít apád véleménye. Ez kognitív torzítás, ami kizárólag benned van belül. A "mit fognak gondolni" tematika. Önbizalomhiány van a mélyén.

Ezt csak szakértővel lehet felhozni, megdolgozni.

dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg dolgozz az önbizalmadon.

"jelezték, hogy most nagyon nagy munkát adtam nekik ezzel" - egy cégnél jönnek-mennek az alkalmazottak. Ha valaki felmond és azzal többletmunka keletkezik a maradóknak, akkor oldják meg. Na meg a felmondási idő alatt lesz idejük találni új kollégát.

"elcsesztem életem lehetőségét, mert nem mehetek vissza soha többet" - Azt hadd ne ők tudják, hogy neked mi "életed lehetősége". Na meg ha valaki felmond egy munkahelyen, annak oka van. Nem valószínű, hogy vissza akarna menni valaha is.

"nem jutok szóhoz" - ez van, majd szóhoz jut és kezeli a helyzetet.

Ne hagyd, hogy ezek a hülye reakciók bármiben is befolyásoljanak. Apád reakciója meg nagyon elmaradott.

dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak olvasd el amit írtál, egyből könnyebb lesz. Ordítottak, közölték, hogy mennyi munkát adtál nekik... Egyik céget se az érdekli, hogy "Béla, jó kolléga vagy, nélküled nem lenne ugyanaz a csapat", hanem csak azt nézik, hogy a kilépéseddel vehetnek fel valaki mást, minél gyorsabban. Téged mint embert, magasról leszarnak.


Egy cég sem érdemli meg, hogy rosszul érezd magad miattuk.

dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendszeresen váltottam munkahelyet, mert a hatalmas tálentumomnak megfelelő, inflációkövetés feletti bért munkahelyváltással tudtam elérni (épp ezért keresek most bruttó 2,4 milliót de ez más téma). A lényeg az ha már van pofájuk firtatni a felmondásodat 1-2 határozott mondattal el lehet mondani a szerény véleményedet. Nekem egy munkahelyen fordult elő, hogy elkezdte sajnáltatni magát a menedzsment, hogy "hú nagyon nehezen fogunk tudni a helyedre embert találni és sok plusz feladat lesz a kollégáknak is ha kilépek a cégtől" én erre csak annyit reagáltam, hogy "Igen, épp ezért kellett volna olyan mértékben növelni a béremet hogy meg se forduljon az eszemben más cég recruitere ajánlatát meghallgatni. Javaslom ha sikerül hozzám hasonló szaktekintélyt alkalmazniuk akkor előre gondolkozzanak ezen, ne akkor amikor már elfogadott egy jobb offert!" Nagyjából ennyi, teljesen mindegy mit mondanak, mindig a saját érdekedet kell nézni. Ha gazdaságilag racionális döntést hozol 1 másodperc időt is kár pazarolni a sajnálkozásra.
dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy keresed a megfelelő helyet és felmondasz, ha találsz egy jobbat. Jogod van hozzá, nem kell foglalkoznod a megjegyzésekkel, nem élünk a középkorban, meg nem is kell 10+ évet dolgozni egy helyen.


De az feltűnt, hogy elég sok felmondási tapasztalatod van, ahhoz képest, hogy valószínűleg még a szüleiddel laksz, vagy legalábbis olyan korú vagy, hogy még beszámolsz nekik ezekről. Ilyenkor mindig találsz egy jobb helyet, és azért mész el, vagy csak nem tudod elviselni már az aktuális helyet?

dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak nincs igaza, nekem anyám mondta vagy 50 évvel ezelőtt, hogy 3-4 évente kell munkahelyet változtatni. A dolog másik oldala az, hogy egyes munkahelyek vezetősége a lelki tényezőkre, személyes érzelmekre apellál és meglehetősen kevésbé a tárgyilagosságra. "Mi egy nagy család vagyunk" stb. ne vedd a lelkedre. A munkahelyen dolgozni kell, ha tárgyilagosan kezeled a dolgokat, akkor ne nyusziskodj. Ha egyébként meg lennél elégedve a munkával meg a környezeti feltételekkel és csak a fizetés miatt távozol, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mennyivel tudnák emelni a fizetésedet stb.
dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. Már nem élek velük, 28 vagyok, de velük éltem egy jó darabig még felnőttként. Akkor muszáj voltam beszámolni, aztán most legutóbbi váltásnál pl nem mondtam el egy ideig, de aztán muszáj volt úgymond, mert megváltozott a munkarendem és nem értem rá akkor amikor szoktam. Hiába élek külön, nem kéne ennek problémának lennie, hogy elmondom, hogy váltottam, aztán mégis beszólnak rá.


Köszi az eddigieket!

dec. 18. 12:24
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni hogy már nem bírom az aktuális helyet azért váltok. Amióta külön élek még inkább húzom a szar helyen az időt...
dec. 18. 12:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak kérdezd meg magadtól, hogy a főnöködet vajon mennyire érdekelné bármilyen személyes jellegű problémád. Ha a válasz semennyire, akkor egy percig se legyen lelkifurdalásod, téged se érdekeljen az övé (jelen esetben az, hogy neki most új embert kell keresnie helyetted).
dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!