Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez a felmondó levél így jó?...

Ez a felmondó levél így jó? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, föl szeretnék mondani a munkahelyemen, próbaidőn túl vagyok és ez az első munkahelyem, és nem szeretnék beégni a fönököm előtt, ezért biztosra szeretnék menni, hogy így jó e ahogy most leírom itt, annyi hogy nem a saját adataimat írom le, és nem a valódi fönököm nevét meg semmi adatot, ami rám tartozik, és írom milyen név kire tartozik, Szabó László: én

Fönök: Kovács Roland


Munkavállaói felmondás


Alulírott, Szabó László (Születési hely és idő: Pécs, Veress Endre utca. 1980. 03.17., Lakcím: Pécs, Veress Endre utca.), munkavállaló bejelentem, hogy a munkáltató és köztem 2022.04.01 napján kötött munkaszerződés alapján fennálló, határozatlan időtartamú munkajogviszonyomat, a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 64.§ (1) (b) alapján, 2023.06.01. Napján kezdődő, 30 napos felmondási idővel, 2023.06.30. napjára, Munkavállalói rendes felmondással megszüntetem.


Kelt: 2023.05.31. Munkavallaló aláírása: Szabó László


Tehát, mint mondtam ez most teljesen eltér a dátumtól, a nevemtől, stb. De ez csak minta. Bocs, hogy ilyen hosszú kérdés, de nagyon megköszönöm, aki segit.



dec. 22. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Van felmondás mintasablon. Kinyomtatod, kitöltöd, és leadod.


Abban benne vannak a munkaruházatra, munkaeszközökre stb vonatkozó dolgok is.

dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó. Nem várják el a dolgozótól, hogy jogász legyen. Ha benne van az, hogy rendes/rendkívüli felmondás, határidő, személyi adatok, dátum, aláírás, akkor garantáltan fel fogják fogni.
dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. És még egy kérdés, hogy ne írjam oda még a levélbe, hogy "felettes aláírása?"
dec. 22. 21:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Átvetetheted egy másik példányon, de nem fogják letagadni.
dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Egy soros e-mail is elég a hr-nek meg a főnöködnek és kész. Nem kell ezt túllihegni, ha már személyesen nem mered megmondani
dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A felmondásnak mint bármilyen jogi aktusnak nem a szóbeliség a módja, ötös!
dec. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#6: Szerintem meg alap emberi viselkedés, hogy egy ilyen horderejű döntésnél oda merek állni a másik fél elé és elmondom a szemébe. Aztán lehet papírozni. Sehol nem írtam, hogy csak szóban intézze, sőt a válasz eleje kifejezetten az írásbeliségről szólt. Bár elismerem az oldal színvonalához mérten, hosszú az a másfél sor.
dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező meg sehol se írta, hogy nem meri szóban elmondani. Azt csak te lökted rá a te fenenagy színvonaladdal. Annyi volt a kérdés, hogy megfelelő-e ez az írásbeli forma. Valóban csökkenti az oldal színvonalát, ha olyanba kötnek bele a válaszolók kéretlenül és alaptalanul, amiről a kérdésben szó se volt. Egyébként ahhoz is joga van a kérdezőnek, hogy kizárólag írásban közölje, neked ahhoz nincs közöd.
dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt írtam, amit te/nyilván a saját adataimmal/. Egy hét múlva adom be. Szerintem jó lesz.
dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez teljesen felesleges:

"a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 64.§ (1) (b) alapján, .........., 30 napos felmondási idővel, 2023.06.30. napjára"


1./ Nem biztos, hogy 30 nap a felmondási időd, mivel ettől a munkaszerződésben el lehet térni felfele.

2./ Egy hozzá nem értő dolgozónak nem kell paragrafusokra hivatkozni, hiszen munkaviszonyt nem is tudsz más alapján felmondani, mint az MT alapján. Csak felesleges jogi vitákhoz vezet.

3./ A határidőket/dátumokat nem te határozod meg, hanem az a nap, amikor a felmondásodat közlöd (írásban átadod) a munkáltatónak. Ugyanis minden joghatás ehhez a dátumhoz kötődik, ahhoz igazítunk mindent. Pontosan ezért nem biztos, hogy helytállóak az általad beleírt dátumok, tehát újabb jogvita alapja lehet és feleslegesen bonyolítja a dolgokat.


Minden más oké, kivéve a Főnök. :) A munkáltatónak címezzük a felmondást, nem közvetlenül a főnöknek, mert nem biztos, hogy ő gyakorolja a munkáltatói jogokat is.


A felmondás közlését (írásban történő átadását) követő napon elindul a felmondási időd és a szerződésben (kollektív szerződésben) meghatározott idő elteltével letelik, mindegy, hogy mi történik alatta. Ha a szerződésben nem tértek el az MT-ben megszabott felmondási időtől vagy a munkáltató nem áll kollektív szerződés hatálya alatt, ami mást írna elő, akkor 30 nap a felmondási időd.


MINDIG írásban mondunk fel, mivel az MT szabálya szerint az írásba fektetett megállapodást MINDIG írásban lehet csak megváltoztatni, megszüntetni.


Mivel a felmondás közlésének napjához kötődnek a különböző joghatások (megtámadhatóság stb.), valamint határidők számítása, ezért fontos, hogy igazolni tudd, melyik nap közölted a felmondásod a munkáltatóval.

Pontosan ezért két egyező példányban kell megírni a felmondást, az egyiket átadod a munkáltatónak, a nálad maradó másik példányon pedig a munkáltató igazolj aláírásával, hogy melyik nap vette át tőled.


Munkaügyi követelések elévülése 3 év. Addig őrizd meg a munkáltató által átvett felmondási iratodat.

dec. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!