Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt végig...

Felmondási idő alatt végig dolgozni szeretnék. Hogy írjam ezt bele a felmondólevélbe?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen többen is voltak már úgy, hogy határozatlan idejű munkaszerződés felmondása után a főnök azonnal hazaküldte őket, még a cuccaikat se pakolhatták össze, a papírokért egy hét múlva kellett visszajönniük, de azt is csak kiadta a kapuban. Ha jól tudom ilyen esetben a felmondási idő a szerződés benyújtását követő 30 nap. Ebben az időben lehet dolgozni ugyanúgy? Ha igen, megteheti a főnök, hogy csak úgy hazazavar azonnal, hogy többet ne is menjek be? Hogy írjam bele a felmondólevélbe, hogy legyen szíves megtűrni engem még 30 napig?

2020. febr. 26. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha haza is zavar, a 30 napot ki kell, hogy fizesse. Akkor nem kell kifizetnie, ha te kéred, hogy tekintsen el, mert már kezdened kell egy új helyen, és ebbe beleegyezik.
2020. febr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A munkaszerződésed elvileg kitér arra, hogy mi a helyzet abban az esetben, ha a munkáltató mond fel. Az a mérvadó. Ha abban az van, hogy a felmondás azonnal elküldést von maga utána, akkor nincs miről beszélni, hiszen aláírtad.
2020. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsanat munkavállalót akartam írni.
2020. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy még nincs szerződésem, így nem tudom mi áll majd benne, mert egyszerűsítetten vagyok egyenlőre, később állandósítanak határozatlan időre- csak előre gondolkodok.
2020. febr. 26. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor várd meg, mi fog állni abban. Mert az lesz a mérvadó.
2020. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"hogy a felmondás azonnal elküldést von maga utána, akkor nincs miről beszélni, hiszen aláírtad."


Ez nem így van.


A felmondási időt az MT szabályozza. Annak mértéke változhat a törvényihez képest, maga az alap szabálya nem. Olyat nem enged meg a törvény, hogy a munkáltató önkényesen eldönthesse, van felmondási idő, vagy nincs. VAN! Kivéve próbaidő alatti felmondás, valamint próbaidőn túli, azonnali hatályú felmondás esetén nincs.


Viszont azt már a munkáltató eldöntheti, hogy egy dolgozói felmondás esetén (ami próbaidőn túl történt meg) kér-e munkavégzés a felmondási idő alatt, vagy sem. Ha nem kér, akkor "hazaküldi" a dolgozót, de a felmondási időre (azon belül a "felmentési időre) bérezés jár munkavégzés nélkül is!


Ne keverjük a munkavégzés alóli "felmentési időt" a felmondási időtől való eltekintéssel.

Egy dolgozói felmondás esetén a munkáltató nem tekinthet el a felmondási időtől csak és kizárólag a dolgozó ilyen irányú kérése esetén. Önkényesen nem! Ilyenkor a dolgozó által kért időpontban megszűnhet a jogviszony és fizetési kötelezettsége csak addig van a cégnek.


Viszont eltekinthet a dolgozója felmondási idő alatti munkavégzési kötelezettségétől. Ilyenkor a felmondási idő elteltével szűnik meg a jogviszony és bérezés jár adott esetben munkavégzés nélkül is.

2020. febr. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!