Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az baj, ha valaki nem töri...

Az baj, ha valaki nem töri össze magát a munkában és nem proaktív?

Figyelt kérdés

Én még fiatal vagyok, de annyira nem érdekel az egész. Van egy kényelmes, viszonylag jól fizető munkahelyem, amiből meg tudok élni és a szabadidőmben sok érdekes dolgot csinálni. Én nem bánom, ha valaki vezető akar lenni vagy arra hajt, hogy nagy háza, kocsija, sok pénze legyen, nekem elég a középréteghez tartozni, csak ne kelljen sokat stresszelni.

Szerintem sokan, akik ezt a túlhajszolt életet tekintik normának kompenzálni próbálnak valamit és kiégnek benne előbb-utóbb. Én középkorú emberektől is hallottam már, hogy nem érdemes sokat dolgozni, fontosabb a kiegyensúlyozottság. Meg amúgy legyünk őszinték most egy ilyen multis világban úgyis másoknak termeled a hasznot, akárhogy hajtasz, dobnak neked is egy kis csontot, de minden évben elmondják, hogy sajnos nincs keret rá, hogy nagyobb emelést adjanak. Úgy lehet leginkább előrelépni, ha váltasz és elmész máshová.



dec. 28. 09:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ezzel egyedül. Én tisztességel és maximális precízitással megcsinálom ami a feladatom, de nem többet. Nem túlórázom ingyen, nem hajtom ki a belemet. Nem vágyom vezetői pozícióra, mert tudom hogy nem lennék jó vezető, valamint megijeszt hogy mekkora felelősséggel jár az egész. Maradok inkább jó katona, biztos pozícióval és elég szabadidővel. Amúgy se lenne jó, ha mindenki vezető akarna lenni.
dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég a fizetés, azért járok be dolgozni.
dec. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Én is így vagyok vele. Meg sok más huszonéves. Nekünk már nincs olyan motivációnk dolgozni, mint a boomer meg X generációnak.
dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ezzel baj, csak akkor ne várj az élettől sem többet, mint amit beleadsz.
dec. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont olyan voltam amit leírtatok már előttek. A stresszes, ingyen túlórázós, kihajtom a belem fajta. Aztán rájöttem hogy nem kell ilyennek lennem, erre rámegy az egészségem, a családi életem. Nem tudom miért csináltam ezt évekig, úgy gondoltam talán máshol is ez megy és húdejó megrohadni agyilag, mentálisan lelkileg, fizikailag (igen, fizikailag, mert 3/4 3-kor keltem hogy hamar bent legyek és csendben dolgozhassak amíg nincsenek a nyakamon személyesen+telefonon) a pénzügyi területen. Aztán váltottam ugyanannyi fizetésért és félig logisztikai területre ugyan, de 4-ed annyi munkáért, és stresszmentesek a mindennapjaim. Megérte.
dec. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, kedves 4-es, hogy nem éri meg a melóba ölni az energiát. Életedet és véredet akarják, a szabadidődet, vedd fel mindig a telefont, család is igazodjon, aztán rájössz, hogy a munka az életed. Kösz, nem.
dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

#6: A tiédet lehet, nekem jó munkahelyem van. Belerakok sokkal többet mint az átlag, megvan az eredménye, de nem is kell rémeket látnom az általad felsoroltak miatt. Az a jó abban, ha belerakod az energiát, akkor az ilyen urban legend sz/r melóhelyekről fel tudsz állni és találni jobbat.


#4

dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 de pont arról beszél a kérdező is, hogy nincs szar munkahelye. Nekem is egy chilles, kényelmes irodai munkám van, heti 3 nap HO-val, és még jól is fizet. Persze lehet más munkával kereshetnék kétszer ennyit is, de nem akarok 8-17-ig a munkában pörögni, stresszelni, elviselni egy szar főnökséget és ingázni minden nap. Kiköltöztem külföldre és ott lett ilyen munkahelyem, tény, hogy az itthoni dupláját kerestem, de utáltam mint a szart, inkább haza is jöttem. Nem áldoznám fel az idegrendszeremet és a szabadidőmet a munkáért.
dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
#8: A kérdező is arról beszélt, hogy jó-e, ha így elvan. Arra írtam, én is, hogy ha neki jó, akkor jó. De még mindig összekapcsolod a két dolgot, nem a sz/r malóba kell a többet tenni, hanem a jóba, hogy még jobb legyen és még jobban, könnyebben keress többet. Ha erre van igényed. Ellenben te még mindig azt az árukapcsolást erősíted, hogy ha több energiát fektetsz bele, akkor az egy sz/r munkahely lesz.
dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

“hanem a jóba, hogy még jobb legyen és még jobban, könnyebben keress többet”


De most ezzel mire gondolsz? Egy vállalkozásra ez lehet igaz, de alkalmazotti munkaviszonyra nem. Nekem a következő lépcsőfok a team lead pozi lenne, de azt nem akarom csinálni, mert nem akarok vezető lenni. Akkor mit hajtsam itt túl magam? Elvégzem tisztességben a feladataimat, de mivel nem akarok a következő lépcsőfokra jutni, így nincs értelme kihajtani a belem. Nem fogják attól százezrekkel megemelni a fizumat, mert adott munkakörökre adott bérsávok vannak és nem fognak 5x jobban megfizetni, csak mert 5x annyit dolgozok. Ez nem így működik.

dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!