Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csinálják ezt, szerintet...

Miért csinálják ezt, szerintettek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 😊

34 éves vagyok, 3 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyen, egyetemre járok a munkahelyem által. A főnököm jövőre megy nyugdíjba.

Számtalanszor megkaptam hogy törtető vagyok, pedig én nem taposok senkit és senki kárára nem megy a továbbtanulásom. Van egy kollégám, aki kifejezetten szeret ezen lovagolni és mondta hogy én vagyok az utód és ha nem is itt akkor máshol biztosan vezető leszek. Tudom, hogy irigység miatt csinálja. Ajánlottam már neki, nyugodtan kezdje el, hamar rájönne nem ingyen adják a diplomát. A hátam mögött is állandóan, erről beszél már többször visszahallottam .

De én ezt nem akarom. Azért gondolom ezt, mivel határozott, céltudatos személyiség vagyok, de nem vezető. Attól is tartok, hogy megérkezik az utód, ezzel még bajom lesz ha a fülébe jut.

Mit javasoltok ? Szembesítsem ezt a kollégát?



jan. 1. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szembesítsd, s kérd meg, hogy álljon le.

Jogod van továbbtanulni.

Ő is megteheti, ahelyett , hogy áskálódik, intrikál, bomlasztja a kollektívát.

jan. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

A főnököd és a kollégák előtt tedd meg, hogy utólag ne tudjon hazudni.

jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám neki, hogy a képlet egyszerű:

mozdítsa meg a seggét annak érdekében, hogy tanultabb, méltóbb legyen az elérhető posztra, mint én, - ha annyira fáj neki, ami nyilvánvaló tény! Nem pofázni kell, hanem tenni az ellen, ami nem tetszik! Egyébként pedig pofa súlyba, - legyen nálad jobb, ha fél attól, hogy te jobb vagy nála!

jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat!

Már nagyon elegem van ebből amit művel. Segítséget akartam neki nyújtani, hogyha akarnak menni egyetemre de mindig azt mondja hogy Ő ehhez öreg.

jan. 1. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, legyél óvatos a "tukmáló" stílusú "segítőkészséggel", - mert attól a legtöbb ember szeme (korosztálytól függetlenül) forogni szokott!

Ha a tanulmányok elvégzésének menetében kéri ki a véleményedet, akkor rendben van, hogy amíg igényt tart a segítségedre, segítesz neki, de a kelletlen mélységű beavatkozási szándék azt sugallja a legtöbb embernek, hogy esetlen hülyének nézik - és ez a legtöbb emberből ellenszenvet, ellenállást vált ki. Ha segítségről van szó, akkor fontos a tapintat, az időzítés és a szükséges mélység tiszteletben tartása. Ne akarj többet segíteni, mint amennyire szükség van, mert abból az jön ki, hogy hülyének nézed azt, akinek segíteni próbálsz.

Nem azt akarom megírni, hogy miként viselkedj, - személyes tapasztalataimat osztottam meg veled és semmi több!

jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊 Ebben teljesen igazad van. Nem szoktam tolakodó lenni, csak annyit segítek amit a helyzet megkíván, legtöbbször iránymutatás. Fenntartással kezelem őket, mivel többségük képmutató, alattomos. Tudtam hogy ez olaj lesz a tűzre, valaki évek után sem támogatott. Egy időszakban, nagyon bájolgott velem, miután nem fogadtam a bizalmamban aztán most támad. 😅
jan. 1. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező nem nő vagy?
jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!