Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki mit szólna hozzá, ha ilyen...

Ki mit szólna hozzá, ha ilyen munkahelye lenne?

Figyelt kérdés

Nos, én egy osztrák "eredetű" lakberendezési áruházban dolgozom Budapesten. Ez az első "igazi" (bejelentett) munkahelyem, hát eléggé érdekes. Elméletileg "raktári adminisztrátor" munkakörre vettek fel, de ez csak egy duma. Nekem kell a raktárat takarítanom, meg egyéb hasonló dolok... Aztán mikor rákérdezem a főnökre, hogy miért van ez, akkor meg azt mondta, hogy a munkaköröm neve valami segéd vagy segítő (nem tudom pontosan), ami ezeket is magában foglalja, szóval a kezdetektől fogva átvertek! Nagyon nem erről volt szó... Aztán még ki akartak rúgni, mert ki mertem mondani, hogy jól át lettem vágva, nehezen, de sikerült elérnem, hogy ne rúgjanak ki (bár lehet jobb lett volna hagyni...). Aztán ott van az, ha az eredetileg megbeszélt adminisztrációs munkát csinálom éppen, akkor meg egy 30 éves DOS-os programot (virtuális Windows 10-en emulálva) kell használnom, ami rettenetes. Egy rossz gombnyomás és kezdhetem előröl, vagy plusz munkát csinálok a munkatársaimnak, mert ezzel a programmal nagyon könnyű elszúrni a dolgokat... Aztán meg csapatostól teszik rám a szemrehányást, hogy már megint elszúrtam az XY-t, mindezt határozottan, burkolatlanul, jó hangosan! Burkoltan gúnyolódni is szoktak rajtam a munkatársaim... Ja és, mindenből én kapom a legalját. Egy munkaeszközöm, a vonalkódolvasó, abból is ahhoz a számítógéphez tették a legrosszabbat, ahol én szoktam ülni! Meg még egy csomó más dolog is van, amiből érződik, hogy nem igazán csípnek a munkatársak... Nekem saját munkám se nagyon van, inkább egy harmadik kéz vagyok mondhatni... Egy organikus cseléd (mindenki másnak megvan a maga saját feladata). Jó, igaz, csökkent munkaképességű (leszázalékolt) vagyok, illetve csak az általános iskola van meg, de ezért így kell velem bánni? Ja meg a raktárvezető is jól lecseszett egyszer, mert hazudtak rólam valamit a munkatársaim... Azt se hagyták, hogy védjem magam... Mondanám, hogy felmondanék és keresnék egy jobb munkahelyet, de csökkent munkaképességgel meg szakma nélkül nagyon szűkösek a lehetőségek, ennél csak aljább munkák vannak. Úgyhogy nekem muszáj viselnem, tűrnöm, amíg nem adódik egy jobb lehetőség, de azért érdekelne, hogy ki hogyan vélekedik egy ilyen munkahelyről.

Az osztákok amúgy ennyire le vannak maradva, hogy 30 éves szoftverrel kell dolgozni? Csak mert minden országban ugyanezt használják, nem csak mi...



jan. 4. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Tisztára mint egy közmunka, ott is ez megy, eszik meg bántják egymást, meg old mag ahogy tudod a saját szerszámoddal, mert semmire nincs pénz. Ami valótlan rád nézve azt csapd vissza, különben rád szálnak, haverom megoldotta, mikor kintimunkán meglopták meg kiszúrták a cangáját, püff egy pofon meg repült a kisfejsze, aztán k*slett.
jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Ahol ennyi szöveg van el sem olvasom.Az élet nagy síránkozása lehet.

Bacsánat,ha bunkó voltam.

jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
#2 De írni mégis írsz hozzá, azt minek, nincs jobb dolgod? Bocsánat, ha őszinte voltam.
jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Megoldás: át kell menni a konkurenciához.

Lemaradva meg nincsenek, csak az az IT eszköz amit ott 30 éve telepítettek, nálunk még nem is létezett akkor, viszont nyílván számoltak neki valami amortizációt, nem 20 év után akarták kukázni. Azis lehet hogy még további 10 évig veletek lesz, mert akkora hasznos élettartamot terveztek neki anno. Senki se tudta, mi lesz itt 30 év múlva azaz most.

Németeknél ugyanez, jóformán még tombol a fax korszak.

jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy amikor eléd tették a munkaszerződésedet, munkaköri leírásodat, akkor azt nem olvastad el? Átverésről akkor lehet beszélni, ha végigolvastad, és egy kukk nem volt arról, amit csináltatnak veled.

De ha elolvasás nélkül csak aláfirkantottad, akkor max. magadnak tehetsz szemrehányást, mert nem voltál körültekintő. Netán már az állásinterjún sem figyeltél oda, mert azért ott is el szokták mondani az elvárásokat. Ha meg az nem passzolt a szerződéssel, már akkor rá kellett volna kérdezni.

jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!