Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tudni ezekről a...

Mit lehet tudni ezekről a munkákról? Fizetés, munkabeosztás, feladatok. Mentőtiszt, szülésznő, védőnő, népegészségügyi ellenőr, orvosi diagnosztikai analitikus.

Figyelt kérdés
jan. 5. 15:42
 1/5 anonim válasza:
100%
Az orvosi diagnosztikáról (laboros szak) tudok mondani 1-2 dolgot. Kaposvárra jártam ez a PTE-hez tartozik. Levelezőre nem érdemes menni, hatalmas az anyag, és részletesen kérik, főleg a anatómia, élettan, kémia, biokémia, klinikai kémia, patológia, munka család mellett csak felületesen tudsz tanulni, ez pedig nem elég a záróvizsgára. Lényeg a labor gyakok lennének fontosak, mert klinikai kémia záróvizsga tárgy és elméleti+gyak része is van. De sajna a nagy anyagmennyiség mellett a gyakorlat olyan, hogy következő konzultációs hétre teljesen késik az előző konz hét anyaga, főleg ha mellette dolgozol és család van, vagy valami miatt nem tudsz készülni. Sok a töltelék tárgy, ami miatt aggódhatsz mert azt is szigorúan veszik pl. matek vagy az ápolástan (ágyazás, fektetési módok stb., ami a kB tök felesleges tudomány a laborgépek kezeléséhez. Levelezőn is minden órán ott kell lenni nincs olyan ha nem tudsz bemenni pl munka miatt vagy betegség miatt, akkor eltekintenek tőle, volt olyan akit amiatt rugtak ki mert a munkahelye nem tudta elengedni a konz hétre. Az órák a konz héten kB reggel 8-tól este 7-8 óráig is vannak, és lehet hogy épp gyakorlatok, amiből hulla fáradtan nem sokat fog fel az ember. Zh-k 60-70 %tól 2-es, tehát mindent is tudj. Nagy a stressz. Az órákon ppt diákat pörgetnek végig de nagyon sok az anyag. Sokan csúsznak, hullanak ki. Mi 82 fővel indultunk Levelezőn, 4. évre maradt 12 laboros meg 10 képalkotós. Elsőre 5 levelezős laborosnak lett meg a diplomája és 5 képalkotósnak. Szakdolgozat készítés elég húzós, ha pl nem a munkahelyen tudod elvégezni a kutatásod, mert bejárkálni a suli laborba megint húzós. Erős hátországgal, támogató hozzátartozókkal vállalható. Sokat kell tanulni, ha nem csak 2-est akarsz. Nappali is hasonló a helyzet (végzettek száma, tananyag ugyan az és ugyan annyi mint levelezőn) viszont jobban eloszlik a szorgalmi időszakban. A végzettséggel állami kórházba F kategóriában indulsz. Dolgozhatsz a laborossal nébihnél, ÁNTSZ, gyógyszeripar, élelmiszer ellenőrzés, de jellemző a 12 órás munkaidő vagy a több műszak. Külföldön keresett és anyagilag megbecsült szakma. Tanulmányok alatt és a munka során az angol nyelv tudása fontos, megkönnyíti a tanulás stb.
jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 piranja válasza:
100%
Szia én a Népegről tudok mesélni kicsit. Semmelweisre jártam nappalira. Vannak húzós tárgyak, de ha tanulsz teljesíthető. Első két év nagyjából megegyezik az összes eü-s szakon, alapozó tárgyak: anatómia,mikrobiosz, biosz, élettan, fizika, kémia stb. Van egy csomo vacak töltelék tárgy is, de azok végig ülhetőek és nem olyan nehéz a teljesítésük. Szaktárgyak amire épül az egész: környezetegészségtan, élelmezés, munkahigiéné-kémiai biztonság, sugáregészségtan és járványtan, valamint az egészségügyi igazgatás, gyermek és ifjúságegészségtan (egészségfejlesztés). Meló szempontjából leginkább járási,fővárosi hivatalok népeg osztályain tudsz elhelyezkedni, vagy kórházban kórházhigiénén, biztosítók, valamint NNGYK-nál, honvédelmi minisztérium, belügyminisztérium, vagy olyan állami szervezetnél amely eü-vel foglalkozik (OKFŐ,ESZFK, ESzZRT stbstb), esetleg rendőrség, katonaság stb. A fizu változó, járási hivatalokban vidéken "kaka", de mindig van fix munkád, amibe nem halsz bele, BP-en kicsivel jobb, attól függ mennyit tudsz kialkudni, viszonylag nem is stresszes, eü igazgatással foglalkozol, vagy ha olyan területre mész akkor helyszíni ellenőrzések (pl élelmiszer, kozmetikumok, munkabiztonság, oltás, hajózás, reptér, attól függ az adott kormányhivatali osztályon mivel foglalkoznak, meg persze, hogy melyik terület érdekel stb). Fegyveres szerveknél jobb a fizu, de oda nehezebb bekerülni és nem mindenki éli az egyenruhát sem. Államigazgatás más területein is elhelyezkedhetsz, mivel van eü diplomád, de valszeg itt nem konkrétan a népeg területtel fogsz foglalkozni, viszont jó mert rálátsz másra is és sok tapasztalatot szerzel. Általánosságban elmondható, hogy van aki bruttó 350-et keres mucsán, van aki bruttó 600-at pesten, ez tőled függ leginkább, mit pályázol meg, hova lesz éppen üresedés, hogy teljesítesz az interjún stb. Ha mestert is szeretnél utána, viszonylag sok lehetőség van. Népeg mesterre sztem egyáltalán nem éri meg menni utána, nem kapsz több tudást mint bsc-n, max külföldre, ha oda tervezel, Hollandiával van kapcsolata a Semmelweisnek a Maastrichti Egyetemmel, ide tudsz menni erasmusra is. Mondjuk ha ott végzel mestert nyugati állásokra jó eséllyel pályázol. Magyarországon ami életképes mester népeg után szerintem az Egészségügyi adattudomány a SE-n, Egészségügyi Mérnöki a BME-n, Kórház és Orvostechnikai mérnöki a ÓE-n, ÉLelmiszermérnök/élelmiszerbiztonsági mérnök a MATE-n. Vagy ha nagyon érdekel a munka és kémiai biztonság szakirányú továbbképzés van a BME-n és Óbudai Egyetemen is. Szerintem mindegyik egészségügyi alapképzéssel találsz munkát és lesz munkád, nyilván a fizu meghatározó szempont, de tőled függ, hogy mit hozol ki belőle. Amit előző írt, az a népegre is igaz, hogy kórházban F kategóriában kezdesz mint pályakezdő kórházhigiénén, az most jelenleg bruttó 480 ezer forint, ha minden igaz tavasszal megint lesz emelés, de mire te odakerülsz addigra ez már sztem nem lesz releváns. Remélem tudtam segíteni
jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
sote, mentőtiszt. gáz, brutál nehéz, 90%-os lemorzsolódási arány, nem vicc. utolsó évet taposom de kegyetlen. nem ajánlom, bár a melo jó lesz, csak juss el addig
jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozok a #3-as kollégához.


Én a harmadik évet taposom, csak én a Debreceni Egyetemen.

Oxy vizsgánk most volt a közelmúltban. 28-ból 4-5 ember ment át.

Mentéstechnika pontos számot nem tudok de több mint a fele bukott.


80-an kezdtük a tisztit, ebből maradtunk vagy 35-en de a 35ből jelenleg 5-10 ember van aki csúszás nélkül áll.

jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4-es írj privet nekem, 3as vagyok, beszéljünk pls messengeren
jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!