Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meguntam a szakmám, mit...

Meguntam a szakmám, mit tegyek? (szoftverfejlesztés)

Figyelt kérdés

Nem annyira régóta csupán 5 éve vagyok szoftverfejlesztő ebből kb 1,5 - 2 évig gyakornokként dolgoztam egyetem mellett, de már középiskolába is rengeteget foglalkoztam programozással mindig is nagyon érdekelt és nagyon szerettem. Volt hogy túlóráztam is de nem éreztem tehernek mert szerettem amit csináltam. Sokszor munka mellett még hétvégén is leültem programozni/tanulni, egyszóval így visszagondolva eléggé megszállott voltam.


Egy pár hónapja olyan helyzetbe kerültem, hogy nem nagyon tudok/kell kódolnom, csak tanulnom. Ezzel jó darabig nem is volt semmi gondom, majd egy ideje rendesen beleuntam, nem érdekel egyáltalán az sem hogy tanuljak, nyűg az egész, nem bírok leülni 1 órát se kódolni, egyszerűen meguntam, megutáltam, nem érdekel már. Ott tartok, hogy várom a hétvégét, hogy ne kelljen még ennyit se foglalkozni a dologgal, azt sem tudom elképzelni hogy valaha visszaüljek a gép elé és programozzak.


Mitől lehet ez? Tanuljak új szakmát? Vagy már egy munkahely váltás is segíthet? Nem értek kb semmi máshoz, eddig ez volt az életem, nagyon szerettem, nem is tudnék nagyon mást mondani ami érdekel.


jan. 8. 10:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Valaki járt már hasonló cipőbe? Nektek mi volt a megoldás? Tényleg a szakmát untam meg és csak szakma váltás segít, vagy valahol másban van a hiba?
jan. 8. 10:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérnökinfós diplomád van, azzal menj el bármilyen más it-s állásba

Én is kicsit hasonlóan vagyok, nekem nem derogál hogy helpdeskes, rendszergazda, stb legyek, csak sokszor elutasítanak ezekről vélhetően túlképzettség miatt

jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok ezzel, én is imádtam programozni, rengeteg ingyen túlórát toltam, mert egyszerűen nem volt kedvem abbahagyni a melót és hazamenni. Meg sokszor úgy mentem haza már éjszaka, hogy alig vártam, hogy reggel megint beérjek és folytathassam a munkát.


Viszont én depressziós lettem (más miatt) és akkor múlt el az érdeklődésem MINDEN iránt. Nagyjából kijöttem már belőle, de a motivációm és az érdeklődésem azóta sem tért vissza. Ha a dep. előtti motivációmat vesszük 100%-nak, akkor most vagyok kábé 8-10%-on (a 0%-hoz képest ez is haladás). Nem tudom, mi lehet a megoldás, engem is érdekelne. Gondolkodtam én is új szakmán, de ugyanannyi a motivációm hozzá, mint a jelenlegihez, szóval nem lenne értelme váltani.

jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 Mérnökinfós diplomám van, de szerintem már kb az egész IT-s világból kiábrándultam.


#3 Ez nagyon illik rám is amit magadról írtál, ezt kihagytam de én is elég mélyponton voltam/vagyok egy jó ideje, más dolgok miatt (egyszer már majdnem sikerült kimásznom, de most úgy érzem mélyebben vagyok mint voltam). Más dolgokba is elvesztettem a motivációm én is.

jan. 8. 11:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A depressziódat aligha oldja meg egy új állás. Magadat kéne rendbe tenni.
jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 Akkor szerintem nálad is depresszió lesz. Én pszichológushoz jártam, antidepresszánst szedtem, ez lelkileg kihúzott a gödörből, viszont a motivációm nagyon lassan jövöget vissza. Próbálok célokat találni magamnak, elképzelni, hogy de jó lesz, ha majd elérem őket, ezzel tudom valamennyire motiválni magam, dehát sehol nem vagyok a régi önmagamhoz képest.


Amíg depressziós voltam, erre sem voltam képes, mert olyan szinten céltalanná váltam, hogy fogalmam sem volt, elképzelni sem tudtam, hogy mi az, ami boldoggá tenne, minek tudnék örülni. Semmi nem érdekelt abból, ami azelőtt hajtott engem előre az életben. Ezért olyan kilátástalan a helyzet depressziósan, egyszerűen nem látja az ember a kiutat, hogy merre kéne menni, hogy jó legyen. De van kiút: pszichológus, antidepresszáns. Még előttem is hosszú az út, de a nehezén már túl vagyok.

jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shaddark ***** válasza:
100%

Ezt nevezik kiégésnek.

Nem jó dolog semmit sem túlzásba vinni, bármennyire is szereti az ember.

Egy kis pihenés jót tenne szerintem, bár most úgy érzed hogy soha többé semmikor, de maximum egy-két év és megint érdekelni fog és lelkes leszel.

Addig csinálj valami mást, ami érdekel valamennyire. Nézz körül mikre vannak lehetőségeid.

Ha lehet ne számítógépes munka legyen.

Persze, ez bevétel csökkenés rövid távon, de ha addig kibírod akkor megint úgy mehetsz be dolgozni hogy szereted a munkádat.

Élsportolóknál akik 0/24-ben tolják is gyakori ez, de sok fórumon is olvastam ilyenről, szakmai-vezetői és infós állásoknál is elő szokott fordulni.

jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
mennj el vendeglätozni, dolgozhatsz sokat kevesert, a szämitogepet meg hirböl sem fogod lätni.. :D
jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Válts szakmát!
jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a többieknek. Pár év szünet, nem pár nap vagy het, hónap kell. Aztán majd visszatér a kedved. Sulit addig is fagyasztod.
jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!