Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tud az ember magával...

Mit tud az ember magával kezdeni, ha évekig rossz irányba ment a karrierjében és nem tudja, hogy mi akarna lenni igazán, viszont nem is érzi magát jól abban, amit most csinál?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, szoftverfejlesztőként dolgozom és utálom. Lehet a projekt miatt, nem tudom, de egyszerűen kínszenvedés minden nap.. kb fél éve nem is dolgozok rendesen, de ugyanúgy könyvelek és eddig senkinek se tűnt fel és nem tettek panaszt...

Még egyetemre is járok főállás mellett, abból is kb 1 év hátra van. Azt hittem izgibb lesz, a fizetés nem rossz, de őszintén mit ér az ember vele, ha rendesen fáj neki ez a munka?

Egyáltalán nem a pénz motivált, hogy ezt a szakmát elkezdjem - mielőtt valaki ezzel jönne - , hiszen akkor egyetemre se járnék.. Lehet a céggel és a projekttel van gond, mert akkor kezdődött ez a gyűlölet, amikor erre a projektre kerültem fél éve...


Egyetemen több tanár is mondta, hogy majd meglátjuk, hogy az iparban/irodában milyen jó is a fejlesztés.. Hogy napi 8 óra favágás, stb-stb.. Igazuk volt...


Nem tudom.. az én agyamat nem elégíti ki az, hogy bekell vezetni a projektbe valami új dolgot, ohh googlezzunk rá, hmm youtubeon így van, hivatalos doksiban így van, hmm megcsinálom, hmm működik, de jó.. Huhh de izgalmas..


Semmi saját ötlet, semmi kreativitás, egy fo*t kell csinálni, meg debugolni, nem tesztelő vagyok, hogy a felületet kattintgassam és azt nézzem, hogy hol nincs megfelelően lekezelve a hiba és mindenhol ki**szott http500-at dobál, természetesen a kódban el van nyelve a hiba, nincs exception middleware, minek az, nehezítsék az ember dolgát, hányadék az egész, elegem van. Már utálom a munkámat, szószerint jobban érzem magam, amikor otthon kapálok, fát vágok, sütök/főzök..

Természetesen a refact meg nem engedélyezett, mert üzleti értéke nincs xD Szánalmas az egész.



#programozás #fejlesztés #munka #szoftverfejlesztés #váltás, cég váltás, projekt váltás, nyelv váltás?? Esetleg másik ország ?
2023. júl. 31. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Akkor ezt már el kell engedni... Így jártál, előbb kellett volna gondolkodni.
2023. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress normális céget, ahol lehet pl. refactorolni. Normális esetben az innovation sprint alatt ilyenekkel lehet foglalkoni.
2023. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress másfajta munkát
2023. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ideje váltani. Ha a pénz nem gond, akkor én csak szimplán befejezném az egyetemet, de a fos munkahelyet ott hagynám.
2023. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Programozó jól hangzik de igazából az is rabszolgamunka
2023. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak ezen a helyen dolgoztál eddig, lehet, hogy csak ettől a munkahelytől és ettől a projekttől sokalltál be. Én a nagy elkeseredés előtt inkább hasonló munkakörben keresnek új állást elsőre, mert lehet, hogy alapvetően a szoftverfejlesztő munka egy másik cégnél, másik projekten nem zsigerelne így ki. Amit még meg lehet csinálni, bár gondolom, ennyi tanulás nem egy vonzó opció, hogyha úgy gondolod, hogy a szoftverfejlesztés nem neked való, hogy valami rokon területen elkezdesz egy plusz képesítést (ennek ugye nyilván utána kell nézni, hogy van-e vmi, ami érdekel, vagy ami adna valami plusz "izgalmat" a munkádhoz).
2023. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozol konkrétan? Még tudsz bármerre váltani, hatalmas terület az IT és máshol is tudsz programozói fizukat hazavinni.
2023. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!