Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnökkel szembe menni ?

Főnökkel szembe menni ?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm aki gyerekkori barátom. Együtt kezdtünk itt a munkahelyen. Most ő és a főnök aki férfi össze rúgták a port.

A férfi egy nyers b.zi, szóval számítunk rá, hogy arrogáns lesz, csúnyán fog beszélni.


Én nem fogom tudni elviselni, hogy Hallgatom, ezért biztos belefogok szólni.


Én is férfi vagyok.


Ti hogy mondanátok meg a főnöknek ha nem tud férfiként viselkedni egy nővel szemben ?


jan. 10. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
A barátnőd talán egy szobanövény, nem tud kiállni magáért? Miért érzed azt, hogy bele kell folynod egy olyan konfliktusba amihez semmi közöd?
jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

"Ti hogy mondanátok meg a főnöknek ha nem tud férfiként viselkedni egy nővel szemben ?"


Ez egy munkahely, nem párkapcsolat, szóval nem férfiként kell viselkednie és nővel szemben, hanem főnökként alkalmazottal szemben. Ezen túl lehet menni oda, hogy tisztességesen bánjon vele vagy akármi, de nevetséges elvárás a nemiséget behozni egy munkahelyre. Addig jó, amíg nem "nőként" kezeli az alkalmazottat, ugyanis azt úgy hívják, hogy szexizmus.

jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tuti, hogy kioktatásként fogja majd fel, így még te kerülsz bajba, te döntöd el megéri-e neked.
jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi személyes okod rá, nem kell szembemeni.

A barátod konfliktusa vele, nem a te személyes problémád.

jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tiszteletlen, bunkó, megalázó (akár nővel, akár férfival) akkor az adott helyzetben mondanám meg.

Volt is már ilyen, velem és másokkal is gázosan beszélt egy felsőbb vezető egy megbeszélésen, és én ott azonnal közöltem, hogy elfogadhatatlan a stílusa, nem ez a szokás nálunk, és kikérem magamnak a viselkedését. (Persze csak még egy munkatársam szólt, a többiek lapítottak, mint a nyúl, aztán utólag gratuláltak nekünk, hogy jók voltunk)

Egyébként nem lett belőle semmi hátrányom.

Közvetlen főnökömmel is volt már konfliktusom. Neki konkrétan megmondtam, hogy van normálisan viselkedik/beszél, vagy hazamegyek és többet nem jövök be dolgozni. Ő még bocsánatot is kért.

Nem kell mindig nyuszinak lenni és megalázkodni. Sokkal jobb lenne a kis világunk, ha nem hagyná szinte mindenki, hogy bárki bármit megtegyen vele.

Sokan még egy boltban sem mernek reklamálni, vagy egy csomagot se mernek visszaküldeni :D

jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt emberek, lerendezik egymás között. Ma is volt egy szitu, vitatkoztam valakivel, erre jött egy harmadik és beleszólt a beszélgetésünkbe. Mondtam neki, hogy amit mi ketten egymás között tárgyalunk, az ránk tartozik, majd mi lerendezzük. Ugyanígy van itt is. Ha felnőtt, meg tudja védeni magát, ha nem, akkor az ő baja.


"Fogadatlan prókátornak ajtó mögött a helye!"


Nem kell a fogadatlan prókátort játszani, a végén még te szívod meg!


Az más dolog, ha egy ártatlan vagy fogyatékos embert bántanak aki tényleg nem tud kiállni magáért, olyankor tényleg megvédheted!

jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!