Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fegyelmivel küldenek el a...

Ha fegyelmivel küldenek el a munkahelyről akkor tényleg nem jár az álláskeresői?

Figyelt kérdés
jan. 12. 13:55
1 2 3
 11/27 Justinianus ***** válasza:
85%

"Úgy, hogy segélyigényléskor a munkaügyi központ kapcsolatba lép az adott munkahellyel, és érdeklődik az illető elküldésének pontos miértjéről és mikéntjéről."

Ezt gondolom viccnek szántad. El vagy kicsit tévedve, hogy a mai GDPR világban, amikor már senkinek semmi köze semmilyen adatomhoz, majd pont egy kifejezetten magánjellegű információt bárki kérhet vagy adhat.

Az álláskeresői támogatást alapja a dolgozó bruttó béréből levont munkaerőpiaci járulék.

Tehát ha én legalább egy év munkaviszonnyal rendelkezem (ez feltétele a támogatásnak) és úri kedvemben felmondok, vagy bemostam egyet a főnöknek, mert nem tetszett a képe és kirúgtak, ugyanúgy jár a pénz (amit egyébként én fizettem be korábban).

jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%
10.-re. Nem hát. Ismerőst nem csak fegyelmivel, hanem rendőrségi feljelentéssel vágták ki, és neki is jár. Amit kérhetnek, az a kilépő papír, a dátumok miatt, de az sem fontos, mert látják a rendszerben, hogy mikortól jelentett ki a cég a TB és nyugdíj rendszerből.
jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
11-12: Elég szomorú, ha Magyarországon ilyenkor is jár. Nyugati országokban nem jár, és ott bizony utánajárnak a dolognak, kontaktolnak a munkahelyekkel.
jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
53%
13. Oké! Felhívlak. Bemondom, hogy XY vagyok a hivataltól. Meséld már el nekem, hogy a B. Józsit miért baxtátok ki? És te erre elmondod???
jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
14: Nyugaton így működik, ez tény. Lecsekkolják, hogy valósak-e a segélyért jelentkező állításai. Amúgy igen, elmondanám, mi benne a nagy kunszt?
jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%
15. Az B+, hogy ADATVÉDELEM!!! Komolyan kiadnál egy ismeretlen telefonálónak ..., bár igaz, hány hülyét bexopatnak telefonos csalók..., jó, nem szóltam!
jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%
15. Amerikában meg lehet otthon tigrisem és sorozatlövő fegyverem. Spanyolországban meg 13 ÉVES csajom! De itt NEM.
jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

16: Abban mi az adatkiadás, hogy elmondom, hogy a Kovács Gézát elküldtük, mert


a.) létszámleépítésre kényszerültünk


b.) leromlott a munkateljesítménye, már nem dolgozott olyan jól


c.) bejött ittasan, és össze is verekedett pár kollégával


?


És miért akarná valaki kamuból, a munkaügyi központ nevében felhívni az illető ex-munkahelyét? Mi haszna ebből?🤔

Néhányan igencsak túlfantáziáljátok a dolgokat.

jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Melyik nyugati országokban? Melyik jogszabály alapján? Kérünk hivatkozást.
jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

19: Például Hollandia. Itt egy angol nyelvű leírás:


[link]


De nem értem a meglepődést és háborgást ezen. Az teljesen normális, ha egy ország nem akarja támogatni a sumák naplopókat, akik segélyen tengődve akarnak élni.

jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!