Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sima érettségivel mit lehet...

Sima érettségivel mit lehet dolgozni, ami nem olyan rossz munka?

Figyelt kérdés
jan. 22. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Kinek mi a rossz...
jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Semmit xD Az érettségi semmire nem elég. Elmehetsz takarítani, vagy jegyellenőrnek. Ilyeneket lehet.
jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha van kapcsolatod bármi lehetsz!

Érettségim és szakmám van, de tudásom és érzékem sok dologhoz van.

Mióta dolgozom (10 éve) kb 3/4-ét mind diplomát kérő munkakörökben töltöttem be. Volt ismerős aki beajánlott, nekem meg volt eszem és érzékem hozzá. Mostmár az önéletrajzomban szerepelnek ezek mondhatni piacvezető cégek nevei ami miatt simán felvesznek hasonló munkahelyekre. A jelenlegi munkám is “tervező mérnök” lenne hivatalosan, de mivel nincs papírom nem annak vagyok bejelentve (pedig azt csinálom, csak nem egészen annyiért mint amennyit diplomával fizetnének érte).

jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, neked mi sz@r.


Én diákként dolgoztam abban az edzőteremben ahova addig jártam (sportspecifikus terem, nem csak kondi), és azt eléggé szerettem, de mindigis tudtam, hogy nem ezt akarom csinálni nyugdíjig.


Számomra a nem rossz munkák (amiket szeretnék is sok évig csinálni), egy konkrét végzettséghez/tudáshoz vannak kötve.

jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Rosszlányok.hu
jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Állatgondozó például. Baromfitelepek, bocitelepek...stb. De ez nyilván fizikai munka.
jan. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Nyelvtudással külföld, recepció mondjuk. Itthon nem éri meg, mert éhbért kapsz
jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Én például senior szoftverfejlesztő vagyok, nettó 1 millió fölötti fizetéssel. Ez nem olyan rossznak számít?
jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

#2 milyen okos 😃


Érettségim van, azon kívül elvégeztem két OKJ-s tanfolyamot, de azok semmit nem értek. Az első munkahelyemen sima eladó voltam, a másodikon számítógépes munkám volt, nagyon egyszerű grafikai feladatokkal, ott kitanultam a grafikai programokat. Onnan már felvettek egy komolyabb helyre, ahol viszont beleláttam más, összetettebb feladatokba, így lettem egy éven belül projektkoordinátor, végül projektmenedzser. Egy év alatt megduplázódott a fizetésem. Aztán onnan is eljöttem, átmentem a konkurenciához magasabb fizetésért, végül onnan is egy másikhoz még magasabb fizetésért és jelenleg azt mondhatom, hogy elégedett vagyok azzal, amit elértem egy szimpla érettségivel. Mégcsak angolul sem beszélek, viszont szorgalmas vagyok, mindig nyitott az új feladatokra, mert minél többet tudok, utána annál nagyobb hasznom lesz belőle.


Ha egy tanácsot adhatok, soha ne ragadj le egy helyen, én elkövettem ezt a hibát, az első munkahelyemen 10 évig dolgoztam és már bánom. Ha mertem volna hamarabb váltani, talán már sokkal előrébb lehetnék.

jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!