Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondhat nekem a munkáltató,...

Felmondhat nekem a munkáltató, ha még el sem kezdtem nála dolgozni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ma, 01.24-en megállapodunk minden lényeges kérdésről, de én csak 03.01-el tudok kezdeni. Ebbe a munkáltató belemegy, bár jobban örülne korábbi kezdésnek. Aláírjuk a munkaszerződést ma, 03.01-től.

Ilyen esetben 01.24 és 03.01 között milyen lehetőségei vannak, hogy elálljon a szerződéstől? Nyilván általánosságban véve, tehát ha a konkrét szerződés nem rendezi ezt és az MT-re hivatkozik.

Illetve azt most hagyjuk ki, hogy ha mégsem kellek, akkor már 03.01-jén felmondhat nekem azonnali hatállyal.


jan. 24. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A próba idő alatt bármikor. Úgy , ahogy te is.
jan. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt, fordítve is fordult elő a történelemben, hogya szerződésaláírásra nem ment már el valaki és nem volt baj belőle.
jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1, de ha még nincs március, nem indult el a próbaidő. Február 29-ig milyen módon mondhat fel? Csak írásban, vagy szóban is? Van bármi következménye?


#2 de a fiktív példában ma aláírjuk a szerződést. Csak épp még bő másfél hónapig nem dolgozom. Ilyenkor azért csak fel kéne mondani valahogy, és engem ennek a felmondásnak a körülményei érdekelnek.



Tulajdonképpen szeretném valamennyire bebiztosítani magam, hogy márciustól lesz munkám, de nem tudok februárban kezdeni.

jan. 24. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell megindokolnia. Szól és mész alairni
jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 és ilyenkor mit írok alá pontosan?

Tegyük fel februárban felhív, hogy mégsem fogok kelleni márciustól. Akkor milyen papírt kell aláírni? Közös megegyezés?

jan. 24. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ő mondd fel akkor nem.
jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!