Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha a munkahelyet...

Mit tennétek, ha a munkahelyeteken becsmérelnék a szakmátokat?

Figyelt kérdés

Van egy kolléga, aki nem először pocskondiázta már az én szakmámat. Értelmetlennek, ostobaságnak tartja, és szakmai vita esetén az én álláspontomra gyakran az a reakciója, hogy "rajtad kívül senkit sem érdekel." És önkényesen át is írja az én munkámat (időnként). Nekem hiába van szakmai érvem, ő hangosabb, nagyobb arca van és a nagyfőnök jó barátja.

Etikus-e egy munkahelyen becsmérelni más szakmáját? Vannak-e jogi lehetőségek? Mit lehet tenni azonkívül, hogy visszaszólok? Arra az a reakciója, hogy ne vedd magadra! Igaz, végül is nem a személyemet becsmérli, hanem a szakmámat. De hát ki az, aki nem venné ezt magára?

Már keresem az állásokat, mielőbb el akarom hagyni ezt a céget, de ezt akkor sem hagynám annyiban.



jan. 28. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Magával van baja, nem veled vagy a szakmáddal. :)
jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Keresnék valami tisztességes szakmát.
jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Abban a munkakörben is dolgozol ott?


Azért nem mindegy mert ha elmész és más kerül a helyedre akkor Őt is ugyanúgy becsmérelni fogja. Szerintem veled van a baja csak a szakmáddal támad mert nem tud/akar mással.


Egyébként a cégnél nem tudom hogy a főnökségen kívül ki van még akihez probléma esetén fordulni lehet ilyen dolog miatt de ha van akkor megtenném ezt.


Ha meg lesz másik helyed és már a felmondásoddal mész a vezetőd felé akkor indoklásnak ezt is nyugodtan mondhatod hogy a kollégád miket mondogat stb... nem árt ha tudnak róla. Barátság ide vagy oda de ha mást is elüldözött már korábban, téged is, és lehet az utódaiddal is ezt fogja csak senki nem teszi ezt szóvá akkor persze hogy nincs változás, de ha te szóvá tennéd lehet te leszel az egyetlen és akkor csak elfog gondolkodni hogy a barátja miket művel ott. Azért ezt érdemes megpróbálni.

jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakmád van és mennyire relaváns adott probléma megoldását tekintve?

Mivel én abban dolgozom, amit tanultam, nem csinálnék belőle ügyet. Megvonnám a vállam, aztán otthagynám őket, hogy lehet csinálni, ahogy jónak gondoljátok, aztán majd gyertek ha nem megy. Helyzettől függően 1 óra - 1 nap idő után kilincselnének a megoldásért.

jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tisztességes szakmám van.

Korrektor vagyok egy könyvkiadóban, ő pedig tördelő.


Magyar szakot, utána alkalmazott nyelvészet szakot végeztem. Ennél a cégnél 15 éve dolgozom (elsősorban ebben a munkakörben).

jan. 28. 10:26
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: Akkor ez nem szakmai, hanem személyes ellentét szerintem. Mivel érdemelted ki a "kiemelt figyelmet" részéről?
jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os!

Nem tudom, mivel érdemeltem ki.

jan. 28. 10:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez az emberi tudatlanság fokozata. Nem várhatsz objektív megközelítést egy gyárilag sötét gyalogtól.
jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha olyan embertől kapom ezt meg, akkor meginvitálom, hogy jöjjön, húzzon velem egy napot úgy, hogy ott ül mellettem és egész napi viszonylatban látja, hogy mivel töltöm el a munkaidőmet!

A legtöbb emberben, aki pofázik a másiknak, nincs meg ehhez a pucájában vér ahhoz, hogy ezt bevállalja, mert maga is tisztában van azzal, hogy a nap töredékének elteltével elvérezne azon a területen vagy nem bírná fizikálisan, idegileg a megterhelést. Pontosan ez az, amit nem szeretek a minden háttérismeret nélkül irigykedőkben, gyűlölködőkben, - képesek úgy megbélyegezni, lenézni, elítélni másokat mindenféle ismeret hiányában, de ha nekik kellene bizonyítaniuk az "igazukat" TETTEKKEL, akkor azonnal hárítanak, kihátrálnak.

jan. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a jó tanácsokat. :)
jan. 29. 06:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!