Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy jóformán le...

Normális, hogy jóformán le kell dolgozni a szabadságot?

Figyelt kérdés

Egy kicsi, maszek irodában dolgozok, itt minden eléggé ki van centizve, pl. ha valaki csak egy hét táppénz miatt kiesik a munkából, már káosz van. Vannak leállások nyáron és évvégén, akkor nincs gond, mert akkor úgy vannak szervezve a dolgok, viszont ha valaki csak pár héttel előbb tudja meg , hogy szabira kell mennie, meg mondjuk olyan időszak van akkor éppen a munkahelyen, ami húzós, akkor úgy mehet el szabadságra, hogy előtte mindent megcsinált, amit a szabi ideje alatt kellene. Na most ezt rendes munkaidőben szinte képtelenség, hisz, mint mondtam itt minden eléggé ki van centizve. Túlórát a főnök nem rendel el, és nem is fizeti ki, az van mondva, hogy itt nincs túlóra, de a munkának meg kell lennie. Ez a gyakorlatban ingyen túlórát jelent.

Mi a véleményetek erről?



jan. 30. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nem egyedi a probléma.

Feleségem tanár a közoktatásban. Ha beteg, akkor sem szívesen megy betegállományba, mert gyakorlatilag otthonról kell küldenie az óravázlatot, mivel szakos helyettesítésről eleve nem tudnak gondoskodni. Azt mondja, sokkal nagyobb munka, mint felkészülni az órára, úgyhogy inkább betegen is bemegy és megtartja.

Én azelőtt egy hivatalban dolgoztam, ott is az volt, hogy észrevettem: ahány nap szabira el akarok jönni, kb. annyi órát túlóráznom kell az előtte levő napokban, hogy mindent rendben hagyjak ott.

jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Az is hulye aki ilyennek dolgozik, ez a velemenyem.
jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Minden olyan jellegű munkánál így van, ahol nem megoldott egymás helyettesítése. Közszférában dolgozom, nálunk is így van, pontosan tudom, hogy hó elején nem mehetek szabira, mert olyankor sok a dolog. Évek óta minden nyaralást úgy szervezünk meg, hogy legyen időm előre "rádolgozni" a szabira. Így nem csapnak összec hullámok, mire visszaérek.
jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Amíg ezt a munkavállaló tűri és nem mondanak fel tömegesen ez lesz.
jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Hogy lenne már normális. Érdekes, hogy pont tanult emberekkel csinálják ezt. 3 olyan melóhelyem volt, ahová kellett a diploma, hát az magától értetődő volt, hogy szombaton mi költöztettük az irodát, használd a saját kocsidat és vasárnap is felhívott a főnök. Most kint vagyok Ausztriában, na az egyszerű nép az beint, hogy nem fizetik ki, viszlát, pedig itt is többség magyar.
jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

"Normális, hogy jóformán le kell dolgozni a szabadságot?"


Termeszetesen nem az. Szerencsere nem minden szakiranyba van igy. Amig MO-n eltunk en is igy hajtottam magam, szombatonkent is meloztam otthonrol. Meg ha csak egy fel napot akkor is. Aztan kikoltoztem kulfoldre, teljesen mas poziba. Itt 4 kor lejar a muszak akkor megyunk is egybol haza. Nincs tulorazas,nicns hetvegi munka. Egy nagy festek cegnel melozok most az irodaban. Ki es befizeteseket kell kovetnem,vagy ugyfelet hivni.

Ha szabadsagrol van szo, eg azt sem kell megindokolni,hogy miert kell. kell es kesz. Na ebbol a szempontbol ez sokkal jobb. Odahaza ilyet nem tapasztaltam.

jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos valóban sok helyen van így. Viszont a szabadságod egy részével még mindig a munkáltatód rendelkezik és csak akkor mehetsz szabira, amikor ő elenged. Az szerintem alap dolog, hogyha valahol dolgozunk akkor nem úgy, hogy elmegyünk egy hétre és beleszarunk abba, hogy más emiatt szív..


"Na most ezt rendes munkaidőben szinte képtelenség, hisz, mint mondtam itt minden eléggé ki van centizve."


Pedig elég hihetetlenül hangzik, hogy a napi 8 óra alatt mind a 8 órába te keményen dolgozol és nincs soha olyan, hogy "üresjárat". Nyilván most nem olyanra gondolok, hogy van ebédszünet vagy hasonló.


De ha meg igaz lenne minden amit leírsz akkor szembesülnöd kell azzal, hogy sok helyen ez van.. Maximum olyan helyen mehetsz akkor szabira amikor csak akarsz ahol vagy nincs sok munka vagy pedig rajtad kívül még 50 ember csinálja ugyan azt és csak egy szám vagy a cégen belül de jelentőséged az nincsen.

jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én allattenyesztesbe vagyok és itt végképp nincs szabadnap. 0 nap! 14 hétig baromfi van a telepen aztán 3-4 hét takarítás ahol kapkodni kell, mert jön a következő adag. :). De ünnepnap sincs.
jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!