Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vállalkozók! Trükköztök a...

Vállalkozók! Trükköztök a bejelentéssel? Fizettek rendesen túlórát? Szabadságot kiadjátok normálisan? Érdekel hogyan élnek a munkásaitok vagy csak a proftin margin a lényeg?

Figyelt kérdés
2015. okt. 30. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Most úgy őszintén: Te tényleg azt hiszed, hogy a vállalkozók annyira lükék, hogy itt le fogják írni Neked: nem, én nem jelentem be az alkalmazottam, én meg kizsákmányolom, tojok rá, hogy él...

Természetesen vannak olyan vállalkozók is, akik becsületesen járnak el, de ez a kérdésed nem hozzájuk szólt. Aki meg nem becsületes, az nem fogja ide leírni, hogy utána kapjon egy NAV ellenőrzést a nyakába.


Vagy Te vagy a NAV-tól? :D

2015. okt. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy Te vagy a NAV-tól? :D"


Á, Balázskát oda soha a büdös életbe' nem vennék fel! :'D

2015. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok és az lemaradt: én tiszta vagyok :D , mert egyéni vállalkozó vagyok, nincs alkalmazottam se, sajnos ezáltal szabadságom sem és a kutyát sem érdekli, ha 12-14 órát kell dolgoznom - akkor is ugyanannyi pénzt kapok.

és az sem érdekli a kutyát sem, hogy ha egy hónapban csak 120 ezret keresek, akkor is ki kell fizetnem az 50 EZER ADÓt + 46 ezer rezsit és a megélhetésre marad 26 ezer ft 2 emberre (egyedül nevelem a kamasz fiam).

És nem, nem trükközök a számlákkal sem, mert szeretek nyugodtan aludni :-) No, de ez a kérdés nem is rólam szól :-)

2015. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3: Akkor ez nem volt egy okos döntés. Miért nem váltasz, miért nem leszel inkább alkalmazott valahol?
2015. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem lett volna rossz döntés, ha nem úgy alakult volna, ha az újonnan induló, épp féléves vállalkozásomat a kormány nem intézi el egy tollvonással: ugyanis hoztak egy döntést, mely szerint 2012 jan. 1-től az addigi 27 ezer ft-os adóm 49 ezerre emelkedett + könyvelő 8 ezer= 57 ezer ft. hogy egyáltalán ki tudjam gazdálkodni, güriztem, mint az állat, melynek meg is lett az eredménye: kórházba kerültem (2013), mert vért köhögtem (lábon kihordott tüdőgyulladás elfajulása).

Most kezdek feltápászkodni, már meg is tudunk élni (:D) a megszerzett bevételből, sőt! az iparűzési adó adósság-törlesztésére is marad :D


No, ezeket csak azért írtam le, mert nem minden vállalkozó burzsuj és minden vállalkozásnak kell egy felfutási idő.

2015. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

rre elfelejtettem válaszolni:"Miért nem váltasz, miért nem leszel inkább alkalmazott valahol?"


56 éves vagyok - azt hiszem, ezzel mindent elmondtam :-)

És nem, nem kényszervállalkozás - magam akartam :-)

2015. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!