Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális, hogy állásinterjú...

Az normális, hogy állásinterjún az interjúalany viszi a beszélgetést?

Figyelt kérdés

A mult héten voltam interjún, ketten interjúztattak. Kérték meséljek magamról, aztán én tettem fel kérdéseket amiket összeírtam magamnak. A kérdések többségére egyszavas választ kaptam, sok kérdésre nem tudtak egyértelmüen válaszolni ami eléggé furcsa volt. Ők szinte nem is kérdeztek tőlem. Még annyit hogy eléggé szűkszavu vagyok.


Az egyik még az életrjzomat sem olvasta el, abszolút nem volt képbe se a végzettségemmel se a gyakorlatommal, nem is értem az ilyen minek interjúztat.


jan. 31. 13:16
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
77%
Multinál dolgozó nem HR-es ismerősöm mondta, hogy van valami új trend, hogy nem szabad elolvasni az önéletrajzot mélyen, nehogy előítéletes legyen az interjúztató.
jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy elolvasta, de akkor is végig szokták kérdezni.

Lehet, hogy nem szoktak interjúztatni és nincs ebben gyakorlatuk.

Lehet, hogy nem érdekelte őket semmi plusz, az önéletrajzon kívül, csak akartak élőben látni. Egy személyes találkozás sokat elmond mindenkiről.

Lehet, hogy te voltál a sokadig és már baromira unták.

Bármi lehet :D

jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy volt 50 jelentkező, mindegyiknek végigolvasták az önéletrajzát és már fogalmuk sincs, pont te miket írtál.

Az más kérdés, hogy akinek kicsit több esze van, mint egy tyúknak, az maga elé rakja az önéletrajzodat és azt nézve tesz fel kérdéseket a végzettségeddel, munkatapasztalatoddal kapcsolatban.

Bizonyára van sok elhivatott és ügyes HR-es is, no de csúnya általánosítás lenne feltételezni, hogy mindegyiknek több esze van a tyúknál. Te most pont olyanokat fogtál ki, akiknek nincs.

jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak imbecilis HR-esek.
jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg valami új trend lehet, a legutóbbi vadászatom során 2 olyan helyen is megfordultam, ahol nemnagyon kérdeztek, mesélni is csak foszlányokat tudtak. Én elvből nem készülök ilyenkor hosszú kérdéslistával, van 2-3 alapkérdésem, azt mindig fölteszem, többit csak ha menetközben eszembe jut. Nem jutott, így nem beszélgettünk túl nagyot. Az egyik helyen egyébként továbbjutottam a 2., majd 3. körre is, szóval nem lehet rossz a takitkám. Ott már igazi beszélgetés is volt. Lehet, hogy ezzel is szűrnek, mennyire mész át locsifecsibe, aggresszívba, vihogóba, bármibe, néhány mp kínos csönd hatására.
jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően nem baj,ha a jelentkező beszél többet - elvégre elsősorban róla szól az interjú. Azt viszont én is nehezményeztem,ha úgy láttam,nem készültek fel belőlem, és ha nem tudnak érdemben válaszolni a kérdéseimre. Utánaolvasol a cégnek, puccba vágod magad, utazol, talán még szabit is veszel ki erre a napra, ők pedig meg se erőltetik magukat.
febr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben vissza szoktuk mondani a jelentkezést. Nem készült fel, nem is érdeklődik. Ha belevalóbn vagy, akkor ott helyben megmondhatod, én csak utólag írnék emailt, hogy a felkészületlenségük és az érdeklődésük hiánya miatt nem szeretnék velük dolgozni, visszavonom a jelentkezést.
febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 búzaszem ***** válasza:
100%
A hangulat nagyon árulkodó, ha már itt nem megy minden flottul, gördülékenyen, akkor felesleges elkötelezni magad. Mindkét fél fel kell készüljön az interjúra, csak a saját oldalad tudod érdemben megvizsgálni, a másik félről felesleges bármit is fantáziálni. Szóval te tedd oda magad, ha pedig úgy érzed megtettél mindent, akkor nem rajtad állt, hogy nem jött össze. Sőt a leírás alapján jobban is jársz, ha nem te leszel kiválasztva. Álltam már én is fel interjún, hogy remélem nem engem értesítenek.
febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!