Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Én például nem akarok. Nyilván fogok, mert nincs más választásom, de minden bajom van, ha rágondolok. Ha anyagilag megengedhetném, biztos nem is dolgoznék.

De miért fáj ez sokaknak? Személyesen nem sok embert ismertem, aki szeretett volna dolgozni. Mindig azt hallgattam, hogy milyen rossz, hogy már megint menni kell és hogy bárcsak már jönne a nyugdíj vagy a lottó ötös. De elhiszem, hogy van olyan, akinek öröm a munka és nekem nem fáj az ő örömük. Akkor másnak miért fáj, hogy aki megteheti, hogy ne dolgozzon, az sokszor nem is dolgozik? Irigység? Vagy egyszerűen nem tudják elképzelni, hogy vannak munkák, ami nettó szenvedés lelkileg, fizikailag és az ember semmi pozitívat nem tud kivenni belőle, csak egyre kevesebb és kevesebb lesz tőle?


jan. 31. 17:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Mert irigyek. Az aki élvezettel végzi a munkáját, nem törődik azzal, hogy valaki nem dolgozik.
jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Azt figyeltem meg, hogy leginkább irigység a magyarázat.

Évekig nem volt állásom, de azalatt otthon találmányt fejlesztettem ki. Néhány ismerősöm mégis rám kiabálta az utcán hogy naplopó. Aztán miután pénz lett belőle, szerintük akkor is naplopó vagyok.

Valamikor meg a szüleim gazdaságában voltam önellátó. Sok "Dolgozó" szerint meg munkakerülő voltam. De kit érdekel a véleményük, legyenek ők is naplopók. Bárki foglalkozhat a saját életével odahaza a multik gazdagítása helyett, ma már nem kötelező idegen munkahelyen dolgozni, nem szocializmus van.

jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Az emberek 90%-a utál dolgozni, nyilván egy feszült lelki roncs mindenki, így ha valaki nem akar szenvedni mint ők., már rá is ugranak, hogy élősködő.

Nagy szopás, hogy az életed jelentős részét lehúzod egy szar helyen, dehát ez van, nem könnyű kitörni. Vagy nagyon keményen tanulsz, értesz valami máshoz, vagy maradnak a kapcsolatok. Nekem, ha minden összejön, egyetem után pár kapcsolat miatt talán megoldható lesz, hogy otthonról is végezhető munkám legyen elég jó fizetésért.

jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Keress olyan munkat amit szeretsz csinalni
jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

Én csak azokat "nézem le", akik nem dolgoznak, pedig tetterős, fiatal emberek, számos lehetőséggel. Nincstelenek, nem keresnek pénzt, de sajnáltatják magukat és például online koldulnak.

Aki már tett le valamit az asztalra és abból akár munka nélkül is megél, azt csak elismerni tudom.

jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
5-össel értek egyet. Akkor is, ha nem húznak le anyagilag, akár el is evickélnek, csak nem olyan szinten, ahogy szeretnének, és ezért folyton siránkoznak. Mert b*romi fárasztóak. Vagy ott vannak azok, akik nem dolgoznak, egyik napról a másikra élnek, és közben úgy mondogatják, hogy "bezzeg nekem milyen jó meg könnyű", mintha én is a lábamat lógatnám egész nap meg nem tanultam volna soha semmit.
jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt az amit az 5ös mond, teljesen jogos.

Másrészt én gyűlölöm azokat is akik picsognak hogy "jáj de rossz dolgozni". Igen, az. Az emberek nagyja nrm szereti a munkáját, mégis megcsinálja. Senkinek nem hiányzik egy idióta aki jobb esetben dolgozik és mellette sír, rosszabb esetben csak sír.

jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%

Az ilyen irigykedő, kommunizmusi munkára kényszerítésből fakadó berögzült szemlélet miatt tart jelenleg itt a társadalom. A társadalmi felelősség vállalást még csak hírből sem ismerik, pedig elvileg azért élünk együtt és fogadjuk el, hogy egy vezető irányítson minket.

Ehhez azonban hozzá kéne tartozzon, hogy a jómódban élők tanítják, segítik a nyomorgókat. Az emberhez méltatlan munkákat pedig gépek végzik el. Én azt látom, hogy aki gazdag de nem segít, az általában sunyi módon lett gazdag ezért nem tud, nem mer példát mutatni. Ha én becsületesen válok azzá, nem szégyellem és nem is irigylem átadni a tudást. Ez lenne a lényeg.

jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es, azért az sem mindegy, hogy a "jajj de rossz dolgozni" mit takar. Nyilván mindenkinek egyéni, hogy adott munkakört hogyan él meg. Mert van akinek egy telefonálós irodai munka maga az álom, más meg képtelen lenne csinálni. De azért abban egyetérthetünk, hogy annak aki mondjuk pisilni, inni sem mehet ki, maximum egyszer a 20 perces ebédszünetén kívül, annak azért kicsit mondjuk rosszabb, mint annak aki üresjáratokban pasziánszozik. Vagy aki légkondis/fűtött helyen van, annak kevésbé rossz, mint annak, aki télen-nyáron az utcán dolgozik.

Szóval nem mindegy hogy milyen munkakörben és milyen munkakörülmények között gyűlöljük azokat, akik panaszkodnak egy olyan munkára, amit mi magunk valószínűleg sosem csinálnánk.

jan. 31. 18:13
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
#9 szerintem teljesen mindegy. Lehet nem tisztáztam le eléggé, de azzal ha néha szóba kerül a munka és megbeszéljük hogy tiszta szar semmi gond nincs. A problémám azokkal van, akik mindig erről beszélnek. Biztos ismersz te is olyat, akivel bármiről elkezdesz beszélgetni, mindig az lesz a vége hogy de szar a munka.
jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!