Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vissza kell hívnom, ha nem...

Vissza kell hívnom, ha nem akarom? Mi ilyenkor az "illendő"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Előző munkahelyemen 3 éve mondtam fel, mert szabadúszó lettem, de még egy darabig bedolgoztam nekik külsősként. Igazából sokszor kiidegeltek, mert mindig minden azonnal kell meg "tegnapra" meg sos, normálisan alig lehetett tervezni, de nem is ez a lényeg. Már több, mint 1 éve nem küldtek semmilyen munkát, mert vettek fel belsős embereket, de mindezt persze úgy, hogy nem volt lekommunikálva, hogy ne számítsak több megbízásra, pedig ugye szabadúszóként nem mindegy, hogy tervezek. Igazából csak annyit vártam volna, hogy közöljék, hogy bocs, de ez van, semmi harag nem lett volna, teljesen meg tudom érteni.


Egyszer valamikor ősszel kerestek, hogy aznapra kéne valami nagy munkát megcsinálni, nem vállaltam. Erre ma hívtak, de pont nem volt nálam a telefonom. Gondolom megint sos-ben kellene valami, de többet ezek után nem szeretnék velük együtt dolgozni. Viszont szorongok a hívás miatt, nem szokásom ghostingolni, de én már annyiszor tapasztaltam magánéletben is meg munka során is ezt a hozzáállást, hogy már én sem szeretnék itt jópofáskodni meg asszertívkodni. Szeretném most már ezt leszarni.


Ti mit tennétek a helyemben? Visszahívnátok?



febr. 5. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívnám vissza.

Úgyse vállalnád, akkor minek hívjad?

Akkor hívd vissza, ha két kézzel kapnál egy újabb megrendelésen.


Amikor szolgáltatót keres az ember, simán előfordul, hogy egymás után hívja őket és a legelső, aki felveszi, megnyerte a munkát. Szerintem itt is erről van szó, utánad hívtak mást, az vállalta, ezért nem hívnak újra.

febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hívnám.
febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"többet ezek után nem szeretnék velük együtt dolgozni"

Akkor minek hívnád vissza őket?

"Szeretném most már ezt leszarni."

Tedd azt. Semmilyen kötelezettséged nincs feléjük.

febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy normális ember vagy akkor úgy gondolom hogy illene visszahívni őket és egy annyit mondani hogy boccs, most nem érek rá. Mint ahogy fordított esetben Te is elvártad volna ugyanezt tőlük, le is írtad. Ugyanúgy szokás viselkedni másokkal, mint ahogy mi is elvárjuk hogy velünk viselkedjenek. Mi ebben a rakétatudomány?


Persze, végsősoron onnan is meg lehet közelíteni hogy ők voltak azok, akik először nem szóltak neked, és te már csak mint kvázi következmény nem hívod őket vissza, de ebben az esetben meg el kell gondolkozni azon hogy ez a megközelítés pozitív vagy negatív irányba viszi a világot?


Ha az a játék neve hogy "Ki tud a másiknál alacsonyabb szintre süllyedni?", akkor nem kell visszahívni.

febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a mai Világban tudatában illik lenni annak hogyha a másik fél nem fogadja a hívást, és nem is indít visszahívást később sem, akkor nem akar az adott illetővel beszélni
febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!