Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnap kaptunk egy papírt...

Tegnap kaptunk egy papírt amiben meg kell adnunk Február 9-ig,hogy mikor veszünk ki szabadságot az év folyamán.Ettől eltérni csak indokolt esetben lehet az ügyvezető előzetes engedélyével.Ez mennyire jogos? Ezt így meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A cégnél az emberek nagy részének fogalma sincs mikor lesz szüksége szabadságra vagy mikor kell orvoshoz menni.Marad táppénz viszont így kevesebbet keres az aktuális hónapban ember.

febr. 6. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Az indolokt eset bármi lehet. Ügyintézés, fizetett út, stb. Ne úgy képzeld el, hogy harcolni kell a szabiért. Nálunk is le kell adni, meg kb minden cégnél, de nem vésik kőbe.
febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

A nyári szabadságolási időszak terveztetése tök normális dolog, szerintem erről lehet szó.

Olyat viszont még nem hallottam hogy 1-2 napos szabikat ennyire előre be kellene jelenteni. Nem is lenne összhangban a joggal.

febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Heh, nekünk ezt januárban kellett leadni, tavaly is. Utáljuk.


Szerencsére a napok áthelyezése viszonylag egyszerű

febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Itt az a lényeg, hogy mikor akarsz elmenni hosszabb időre, nem pedig az , hogy 1-2 napra, orvos, temetés, bármi miatt.

Meg kell szervezni a helyettesítést, azért van erre szükség.

febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
23%
Ember!!! ha neked ez probléma gyere hozzánk!!! itt nálunk aztán nem kell leadni semmiféle szabis tervet és garantálom neked hogy még júl közepén se tudod mikor mehetsz el a nyáron-ha egyáltalán elmehetsz. Majd aztán nem mehetsz el egy napra se a nyáron, és ősszel amikor már szar idő van a főnök odalép hozzád hogy „akkó hóóólnaptól 2 hét“ jó „nyaralást“ na ez jobb? ez tetszene?
febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért ilyenkorra szerintem már tudja az ember mikor megy nyaralni. Az előző munkahelyemen is le kellett adni az utolsó évemben a szabadságtervet. A fix nyaralást beírtam, a többi napom meg tök random időpontokra beirogattam, arra ügyelve, hogy a kollégákkal azért más időpontot írjunk. Ne izguld túl.
febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Persze, nekünk is mindig januárban kellett leadni a régi munkahelyemen.
febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Aha, aztán a tervezett héten szakad az eső, akkor elúszik a nyaralása és helyette néz ki az ablakon, mert erre vette ki a szabadságát fel évvel korábban? Nem, nem lehet ilyet csinálni!
febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Kései Sirató ***** válasza:
86%
#8 Nem lehet? De lehet, sőt kell is, egyrészt jogszabály van rá, másrészt egy vezetőnek tervezni kell és az ő felelőssége, hogy mindenkitől bekérje az éves szabadságtervet. Neki kell megoldania a helyettesítéseket.
febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
Másképp mondom, hogy megértsd: Nem tudsz fél évvel előre tervezni a nyaralással! Akkor mire fel írná magát ki fixen már fél évvel korábban? Semmi értelme nincsen!
febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!