Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gond lehet-e abból, hogy ha...

Gond lehet-e abból, hogy ha nem váltottam ki 3 hónapja a vármegye bérletemet?

Figyelt kérdés

Decemberben kezdtem el dolgozni egy egyházi fenntartású, gyermekkel foglalkozó intézményben. Mivel én vidéki vagyok a párom pedig itt lakik ebben a nagy városban, így ide tudtam költözni már november vége óta.

Az állás interjún én ezt jeleztem is a munkáltatómnak, hogy én már nem vidékről járnék be hanem innen helyből és csak a helyi járatokra szeretném megigényelni a bérletet. De ő erősködött, hogy milyen jó a vármegye bérlet stb…és tulajdon képen rám erőltette és megigényelte.

Papírok terén csak annyit kellett kitölteni, hogy mi a munkaköröm, hogy hívnak….stb meg elkérték a személyes adataimat.

Azóta eltelt 3 hónap és én egyszer sem vettem meg, mert nem használom ki, mivel nem utazok haza, mert 3 műszak mellett nem tudom össze hozni.



febr. 7. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj, a cégnek spóroltál vele. De előbb-utóbb Debrecen is csatlakozni fog a tarifaközösséghez, így onnantól már megéri majd, így nem baj ha le van papírozva, nem akkor kell majd.
febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy “megigényelte”?

Nem egészen értem az egész sztorit, nyilván nem kényszeríthet bérletvásárlásra a munkaadó..

febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 anonimnak a válasz:

Ő fogalmazta így, hogy megigényli nekem, gondolom, hogy kapnak utána valami támogatást vagy valami csurran-cseppen nekik utánam…de ezzel nem vagy egyedül nekem is elég zavaros ez a része. Én úgy írtam le mindent ahogy az szóról-szóra történt.

febr. 7. 09:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt még mellé kell tennem, hogy úgy sem gond, hogy nem vettem meg a bérletet, hogy arról számla kell meg minden hónap végén le kell adni, hogy ők vissza tudják téríteni a költségeket? Mert ha úgy nézzük akkor ez tényleg csak spórolás lenne nekik, hogy nem vettem meg.
febr. 7. 09:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy szokott működni, hogy a munkavállaló megveszi és le kell adni számlát róla.
febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5 anonim

Igen, tudom, hogy ez így szokott működni.

febr. 7. 09:37
 7/9 anonim ***** válasza:
#1 Milyen Debrecen? December 😃
febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért lenne gond, hogy valamit nem veszel meg. Illetve, ha ők sem szóltak hónapok óta, hogy nem vittél számlát, akkor mi a gond?

Ha nagyon bizonytalan vagy, kérdezz rá a vezetőségnél.

febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 anonímnak a válasz

Eddig nem is szóltak, én meg nem firtattam. Viszont ma felhívott a főnököm, hogy le adtam-e már a bérletet.

Én többször is mondtam neki, hogy nekem nincs rá szükségem, mert nem használom ki.

márc. 4. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!