Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik Angliában élnek milyen...

Akik Angliában élnek milyen ott élni?

Figyelt kérdés

Milyen az idő?

Milyenek az emberek?

Milyen szórakozási lehetőségek vannak?

Még mindig megéri anyagilag brexit után is?


febr. 9. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Az idojaras sokkal parasabb, mint nalunk, otthon. En E-Ny Angliaban elek, kozel a tengerparthoz. Nalunk ritka a ho, meg az extrem hideg is. Sokszor szeles. Sokat esik. De ez altalaban ilyen kis szakaszos csapadek, nem aztato es hamar felszarad, sokszor csak nehany csepp. Itt rohogve mondjuk, h Angliaban megtapasztalhatod a negy evszakot, egyetlen nap alatt.

A nyar sincs olyan meleg, 26-27 fokig megy fel kb. De a para miatt sokkal melegebbnek erzodik. Hozzam ez a klima sokkal kozelebb all, nem vagyok oda a nagy hosegert.


Az angolok megosztok, de en kedvelem oket. Van itt egy nagy angol-gyulolo, aki folyton szidja oket. De nekem sose volt veluk semmi gondom. Nem ereztettek velem sosem, h bevandorlo vagyok, sot, erdeklodoek, h mi milyenek vagyunk. Munkahelyen peldaul sokkal lazabbak, legjobban angol menedzserrel szeretek dolgozni, mert jo is a take it easy, no worries.


Nem vagyok nagy szorakozos, inkabb otthonulo. De sztem minden van, amit akarsz.

Pubok, koncertek, minden mufajban. Nagyobb unnepekkor utcabal, most volt/van valahogy a kinai uj ev. Az mindig nagy buli a Chinatownban es kornyeken pl. Mozik, uzletek, teazok, kiallitas, tenyleg minden is van.


En 10+ eve jottem ki. Itt is erezheto a vilagvalsag. Erzem es latom, hallom is. Mar az angol eletszinvonal sem olyan, mint volt. Itt is minden dragult. Keves a berelheto lakas, azoknak is felment az ara. A torlesztoreszlet stb.

A volt fonokom meselte, h a brexit ota milyen nehezen kapnak munkasokat. Regen azert volt rakasra, most meg ritkabb. Mondjuk igy legalabb megbecsulik a meglevoeket.

Meg a csokkenessel egyutt is boven jobban elek, mint otthon elnek sztem. Itt ki tudok venni egy 1 szobas kis lakast egyedul, tudok neha utazgatni. Nem kell meggondolnom, ha uj cipo kell stb.

Amit kulon szeretek, az az, h barmit el tudsz intezni online. Mindent latnak a rendszerben rolad, igy mikor megigenyeltem anno a letelepedesi engedelyt, nehany oran beluk meg is kaptam a valaszt a pozitiv elbiralasrol. Mondhatnam meg, h az emberek kedvesebbek. De az szerintem az anyagi konnyebbseg miatt van. Otthon a politika b@ssza az emberek agyat, acsarkodnak. De sztem alapbol egy joravalo kis nemzet vagyunk.


Ezek a valaszok az en tapasztalataim alapjan szulettek, mas gondolhatja maskent.

febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

14 eve elunk itt. Az ido angolos, vagyis sok eso, de telen nincs hideg, nyaron nincs tul meleg, olyan kellemes.

Az angol emberek udvariasak, megertok, mert evszazadok ota idegenekkel veszik korul magukat.

Kabe minden 10-ik sarkon van pub, kocsma, en most voltam AB/CD koncerten, AC/DC utanzenekar. Rengeteg vidampark, vadaspark, muzeum, pl. katonai kiallitasok.

Attol hogy volt brexit, itt nem mentek le a fizuk. Soha ilyen jol nem eltunk, mint itt. Persze nem mosogatok, annal azert jobban meg vagyok fizetve. Vettunk hazat, 3 kocsink van, nincs anyagi gondunk. De ehhez az is kell, hogy nem iszunk, nem dohanyzunk, es becsuletesen dolgozunk. Soha tobbe nem megyunk haza.

febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk már Anglia maga is qrva nagy, Nagy-Britanniáról nem is beszélve, szóval ezekre a kérdésekre a válasz ott kezdődik, hogy melyik részről beszélünk, mert azért nem mindegy, hogy Cronwall vagy Észak-Anglia, vagy úgy ánblokk beleérted a Brit-szigeteket és akkor mondjuk Skócia is bejátszik. Meg hogy milyenek az emberek, ez milyen kérdés már? :D Milyenek a magyarok, milyenek a hottentották... Na mindegy, megpróbálok válaszolni.


Mi Londonban éltünk 5 évet, 2019-ben jöttünk haza, szóval Londonról tudok írni:


- Időjárás: párásabb, mivel sziget, gyakran van eső, de nem úgy mint itthon, hogy napokig esik egyhuzamban, aztán meg napokig süt a nap, inkább kb. minden nap van minden is. Télen enyhébb, nyáron hűvösebb, de azért ott is érezni a globális felmelegedést, egyre többször van 30-35 fokos kánikula ott is.


- Emberek: NAGYON multikulti, annak minden előnyével és hátrányával. Én többnyire szerettem, hogy olyan sokfélék az emberek, a ruhák, az ételek, a szokások, az ünnepek stb., de én elég nyitott személyiség vagyok, és diplomás munkát végeztem, nyilván más a tapasztalat, ha valaki egy gyárban dolgozik vidéken. Az angolok - ha már általánosítani akarunk, bár ez is túlzás nyilván, hogy MINDENKI ilyen, megint csak országrésztől és társadalmi osztálytól is függ - sokkal visszafogottabbak, udvariasabbak, a gyönyörű british englishbe csomagolják a véleményüket, amolyan se hús, se hal népség. Ez bizonyos területeken előny, bizonyos területeken hátrány, pl. én nagyon szerettem és hiányzik, hogy bármilyen boltban kedvesek, mosolygósak, udvariasak - nem érdekel, hogy közben a háta közepére kíván vagy sem. De pl. munkában sokszor hátrány volt, hogy úgy kell kibarchobáznod, mit akar, mire gondol VALÓJÁBAN. Engem pl. magyarként azért is vettek fel irodavezetőnek, mert a problémás ügyeket udvariasan, de sokkal nyíltabban, egyértelműbben oldottam meg, nem futottam 3 plusz kört mire nagy nehezen kinyögtem, hogy a szerződés ezen és ezen pontja így SEMMIKÉPPEN nem elfogadható számunkra. Fiatalok azért már sokkal inkább európaiabban - vagy hogy mondjam - kommunikálnak, már sokszor nekik is zavaró ez a finomkodás, udvariaskodás, témák körbetáncikálása stb. "Munkásolysztályról" ne is beszéljünk (nem pejoratív értelemben mondom ezt), ott meg azért sokszor a másik véglet van (de ez itthon is jellemző, lássuk be).


- Szórakozás: Londonban minden és bármi. Egy kisvárosban is esélyesebb, hogy találsz valami törénelmi nevezetességet vagy múzeumot, mint itthon, mert ott egy kisváros is közepes város, nagyon mások a méretek minden szempontból.


- Anyagi kérdésben nem tudok nyilatkozni, de a két ország gazdasági mutatóit elnézve egészen biztos, persze azért van különbség az idősgondozó és a szoftvermérnök között, nyilván. Konkrét állásajánlatra mehetsz csak ki, nincs olyan, hogy odamész és keresgélsz állást, szóval ilyen szempontból óriási a változás.

febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!