Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen idősek otthonában...

Milyen idősek otthonában dolgozni/gyakorlatot teljesiteni?

Figyelt kérdés

Aki dolgozott már Idősek otthonában, vagy gyakorlatot teljesitett kiváncsi lennék, mert mennem kell majd gyakorlatra.

Köszönöm a válaszokat!



febr. 12. 14:26
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
Egy itt csajszival való beszélgetéseim alapjàn: krvaszar.
febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Szar. Már elnézést :( És itt most nem egy pl demenseket ápoló otthonról beszélek, csak egy sima idősek otthonáról.
febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bövebben légyszives miért (csak hogy tudjam mire számitsak kb) :)
febr. 12. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova mész. Két eü iskolát jártam meg. Az elsőben, ahol egy évet voltam, a Kanizsay, annak a gyakorlati helye is hasonlóképpen okádék volt. Önmagában az intézmény szép volt, de ahogy bántak velem, naponta jött rám a sírógörcs + ott tapasztaltam eddigi életem legnagyobb megaláztatását.


A második helyen teljesen mást tapasztaltam, viszont több idősek otthonában is voltam. Az egyik egy kicsi, meghatározott létszámú intézmény volt, nagy tisztasággal, jó illattal a házban, keveseket kellett pelenkázni. Egy másik hely afféle szegényház, kétszáz időst látnak el benne mind a mai napig. Na, ott elhúztam egy éjjeli szekrényt és hat csótány szaladt el mellettem. Kiöntöttem a teát a vödörbe és csótány folyt ki, az idősek néha meg is isszák, mert nem veszik észre. Olyan mennyiségű, színű és szagú pelenkázások voltak ott, hogy még mindig ki akar fordulni a belem, ha felevenítem. A fürdőhelyiség undorító volt, az általános szag hányingerkeltő.


Nem mindegy, hogy milyen vezetőség van, és hogy mennyi ellátott van az adott otthonban, és az sem, hogyan viselkednek a gondozók velük és a diákokkal.


A kórház mellett az idősek otthona volt a legkevésbé kedvelt gyakorlati helyem. A házi segítséget és egy bizonyos (jó volt a vezetőség, voltak szabályok, ennek fényében pedig normális viselkedés, tisztaság) hajléktalanok otthonát szerettem. Az idősek klubja egynek elment, de baromi unalmas volt.


22/l

febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Itthon? Büdös. Állandó húgy szag van valahol. Kevés az ápoló mert vacak a fizu, túlterheltek. A bentlakók roppant türelmet igényelnek, ha valakinek ez nincsen, meg se próbálja. A demensekkel és a különösen betegekkel nagyon nehéz. Mozgatni kell őket, emelgetni, fürdetni, pelenkázni. Állandó vendég a halál. Pár év alatt minden dolgozó tudja, hogy ki az, akinek csak napjai vannak hátra, mert meglátszik rajta. A kedvenc kisöreg távozása a dolgozókat is megviseli.
febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Noren1989 ***** válasza:
*itteni.
febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Tud szép lenni, de néha nagyon szomorú. A párom dolgozik ilyen helyen, és tök lelkes és örül mikor valami programot ,eseményt sikerül megcsinálniuk, a szomorú rész pedig gondolom nyilvánvaló.
febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!