Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú másik városba,...

Állásinterjú másik városba, ahol mèg nem lakok?

Figyelt kérdés
Miskolcról költöznék Budapestre, viszont addig nem is nézegetnék albérletet, amíg nincs Pesten állásom. A telefonba, ha felhívnak elmondjam, hogy Miskolcról mennék interjúra, illetve, hogy még itt élek és nem Pesten?

febr. 19. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Semmi közük a magánéletedhez, pláne interjú előtt.

Szerintem előbb költözz, aztán helyezkedj el.

febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy jelenleg hol laksz, és utána hol fogsz, nem tartozik a munkáltatóra. Őket az érdekli e szempontból, hogy betudsz e tudni járni dolgozni.

Interjún ha rá kérdeznek a dologra, annyit mondhatsz, hogy már elintézett a budapesti lakhatásod.

febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy költöztem Budapestről Tatabányára a páromhoz, hogy megmondtam, csak akkor költözök oda, ha találok ott munkát. Így is lett, elküldtem az önéletrajzom egy céghez, ahonnan rögtön felhívtak, hogy menjek be interjúra. Kicsit vicces volt, mert nincs autóm és mondtam, hogy oké, de leghamarabb három óra múlva érek oda. Azt mondták, nem baj, menjek. Az interjún őszintén elmondtam, hogy összeköltözést tervezünk a párommal és csak akkor költözök oda, ha már van ott munkám. Ez egy pénteki napon volt, hétfőn már dolgoztam; a hétvége nagyon gyors pakolással, csomagolással és költözéssel telt, hogy hétfőn már ott tudjak kezdeni 😊
febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kérdés, nem tudom a jó választ, de érdeklődve várom a tanácsokat. Hasonló cipőben járok.
febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges mondani a telefonba. Inkább azon gondolkodj el, hogy ha azonnal kell kezdened (az nem derül ki, hogy most dolgozol-e, van-e felmondási időd), akkor villámgyorsan kell albérletet intézned, és simán előfordulhat, hogy nem tudsz beköltözni a munkakezdés előtt. Menni fog az ingázás minden nap? Anyagilag is?
febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérdezik ne mondj semmit. Ha igen akkor mondd azt, hogy most költözöl Budapestre, azért keresel ott állást.
febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Napi szinten ingázni Bp-Miskolc távot az vállalhatatlan, még autóval is.
febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudsz megismerkedni vkivel,aki bp-i es hozzakoltozni? Akkor sok penzzel lennel beljebb.
febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem tartozik rájuk, de mégis, mert az utazási költségtérítést fizetni kell és a jelenlegi helyzetben pl. tömegközlekedéssel nem is egy életbiztosítás. Esetedben még autóval sem.

Szerintem egyenesnek kell lenni és megmondani, hogy sikeres pályázat esetén minél rövidebb idő alatt Budapestre akarsz költözni.

febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Te nem vagy komplett. Nem elég, hogy lakhelyet vált, új munkahelye lesz, de még tegye is magát teljesen kiszolgáltatottá egy idegen embertől.
febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!