Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom elképzelni, hogy...

Nem tudom elképzelni, hogy nyugdíjas koromig dolgozzak, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mondjuk 60 évesen is a mostani szinten tudjak dolgozni, ti is így vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, egy jó pozícióban dolgozom (irodai munka), de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ezt a szintű munkát hogyan fogom tudni majd 60 évesen csinálni.


És azt sem tudom elképzelni, hogy mennyit kell még dolgoznom nyugdíjig, hogyan? :D


febr. 21. 18:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Még van három évem a hatvanötig. Hát, már nagyon nehéz. Amikor annyi voltam mint te, az hittem 55 évesen megyek nyugdíjba. Ha előre tudom, igyekszem úgy megtakarítani, hogy ne kelljen most ezt végig kínlódnom. De most már ha csak még egyetlen egy rossz húzása lesz a főnökségnek, indulok előnyugdíjba.
febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Mivel még bírok dolgozni, de van 1-2 eü.-problémám, ezen igazából még nem is gondolkodtam. Ahogy nézem a mai társadalmat, nem bizti, hogy én is megérem a 60-at, vagy többet, így igazából nem is foglalkozom ezzel. Amíg tudok, dolgozok.
febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%
Keményen hangzik, de az élet már csak ilyen. Örülj, hogy nem belső Kínában vagy földműves :/
febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
21%
Látszik hogy nincs családod, kisgyerekeid, ráérsz ilyen hülyeségeken agyalni. Majd ha lesz, örülni fogsz hogy ilyen tuti melód van és van rájuk időd, mert minden reggel felkelsz, délután meg hazamész hozzájuk. Nagyon sokan évtizedeken át úgy melóznak hogy folyton úton vannak, na ezt az életmódot képzeld el nyugdíjig űzni.
febr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azért elég sok mindentől függ, milyen egészségi állapodban van egy 60 éves. Édesanyám idén töltötte az 57 et, most kezdett egy új munkahelyen (szintén irodai munka) és ránézésre nem mondanád, hogy nyugdíjas se fizikailag, szellemileg pedig főleg nem. Viszont vannak nagyon sokan, akik az 50 es éveikben már számtalan eü bajjal küzdenek, szóval én nem tartom életszerűnek a nyugdíj korhatár emelését. Egyszerűen nem fogják bírni az emberek. Jó tudom, hogy a személyes tapasztalat nem statisztika, de azért ismerek olyan 60 éveseket, akik kénytelenek ígénybe venni a kb.: 80.000 Ftos nyugdíj előtti segélyt (60 éves kortól lehet kérni), mert az eü állapotuk nem teszi lehetővé a munkát. Vagy csak sehova nem veszik fel őket ennyi idősen.
febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!