Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok az olyan főnökök...

Mit gondoltok az olyan főnökökről, akik néha azt a dumát nyomják a dolgozóknak, hogy "Mi egy család vagyunk!"?

Figyelt kérdés

Szerintem elég képmutató szöveg. Gondolom, az efféle csak olyankor tekinti "családtagnak" a dolgozókat, amikor bent kéne maradni túlórázni, meg szabadnapon bemenni dolgozni, és kell valami puhító operálós szöveg, ha elsőre nemet mondanak. Meg esetleg még a csapatépítős hülyeségek szervezésekor, amikor érdeke, hogy meglegyen egy létszám. Fizetésemelési igénynél, prémiumfizetésnél, meg több hetes szabikérelemnél már nyilván nem annyira családban gondolkodik.


Arról jutott eszembe amúgy, hogy megnéztem ezt a videót: 🙂


https://www.youtube.com/shorts/Hg-Ravz6n5g



febr. 26. 20:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
fizetésemeléskor vigyorgó arccal kell visszamondani neki.
febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1: Ha van fizetésemelés. De a példámban pont, hogy nincsen.
febr. 26. 20:27
 3/27 anonim válasza:
100%

Nekem személy szerint az öklöm szorul össze pofánvágásra amikor valaki nyomja a hasonló szöveget.

No meg a HR marhaságok, plusz a "brainstorming"! Bakker! Amelyik munkáltató helyénvalónak találja egy műfajidegen cégnél (vagy esetleg egy műszaki bolthálózatban), az efféle "Tankönyvi" erőlködést,...ahh!

febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Röhejes..
febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A csaladtagokat jo esetben egymas iranti bizalom, osszetartas ,szeretet fuzi ossze es kepesek egymasert /a masik boldogulasaert az eletuket adni. A hala es egymas segitese is mindent felulir,meg az utalatot es a haragot is.


A munkahelyen nincsenek ilyenek. Ott a mentalitas mas.

febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%

A főnököm nem az apám. A munkatársaim nem testvéreim vagy éppen nem haverok...

Ééérdekes,

amikor meg rosszul megy a cég és viccelődünk egymás közt, annyira sértődős tud lenni a vezetőség!

febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
6: Na meg egy normális családban, ha a megszokotthoz képest 5 perccel később érek haza, akkor nem szidalmaznak, meg vonnak kérdőre, hogy mi a francnak késtem.
febr. 26. 20:38
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Legszívesebben visszakérdeznék, hogy tőlem miért sajnálják pénzt, ha már családtag vagyok. Hiszen főnök fia, haverja mind jobb pozícióban, jobb pénzért dolgoznak miközben én nem tudok előre lépni.
febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy szóvá tenném neki visszafogott stílusban a családi pótlék intézményét...
febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
90%

Van ennek egy szociológiai-pszichológiai jelentése.

Az ilyen kifejezésekkel fedi el a vezetés a kizsákmányolást.

Működik és hatásos.

ANNÁL, aki erre fogékony.

Utálatos hasonlat de, pontoson EZ a narratíva a kormányzati propagandában is. Egyek vagyunk. Mindenki ellenünk. Csak mi...

febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!