Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok az olyan főnökök...

Mit gondoltok az olyan főnökökről, akik néha azt a dumát nyomják a dolgozóknak, hogy "Mi egy család vagyunk!"?

Figyelt kérdés

Szerintem elég képmutató szöveg. Gondolom, az efféle csak olyankor tekinti "családtagnak" a dolgozókat, amikor bent kéne maradni túlórázni, meg szabadnapon bemenni dolgozni, és kell valami puhító operálós szöveg, ha elsőre nemet mondanak. Meg esetleg még a csapatépítős hülyeségek szervezésekor, amikor érdeke, hogy meglegyen egy létszám. Fizetésemelési igénynél, prémiumfizetésnél, meg több hetes szabikérelemnél már nyilván nem annyira családban gondolkodik.


Arról jutott eszembe amúgy, hogy megnéztem ezt a videót: 🙂


https://www.youtube.com/shorts/Hg-Ravz6n5g



febr. 26. 20:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
#1 akkor a felmondás átadásánál.
febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
11: Ja igen! Akkor végülis passzentos beszólni valami olyasmit: "Úgy döntöttem, ideje kirepülni a családi fészekből!" 😀
febr. 26. 21:57
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy egy idióta 😅 Munkahely nem a családom, ez a felfogás lassan, de biztosan már Japánban is kezd kikopni, akkor Magyarisztánban miért lenne létjogosultsága.
febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Kihasználás áll mögötte többnyire.
febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

13: Na igen, Japánban ott szabályosan sportot űznek abból, hogy a hirtelen túlórázni meg heti hét napozni nem akaró dolgozókban lelkifurdalást keltenek evvel a családos maszlaggal. Kezd kikopni? Jó hallani.

Amúgy rendszerint, ha a család duma nem hatásos, olyankor jön a "Ha nem akarsz, nem muszáj. De aztán, ha jön egy leépítés, ne csodálkozz, ha pont beleesel!" és társai.

febr. 27. 11:20
 16/30 anonim ***** válasza:
54%

Nagyjából, mint a Covid-oltás!...

Nem kötelező, de megeshet, hogy holnap már nem engednek be a kapun a munkahelyedre - oltási igazolás hiányában! Ha nem tették volna ezt meg, akkor az oltásra, lélegeztető gépekre kihegyezett üzlet beomlott volna és vagyonokat bukott volna sok szemétláda.

febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
50%

Azt, hogy manipulatív és szánalmas.

Több ilyen helyen is dolgoztam... és tény és való, olyanok voltunk, mint egy család. A diszfunkcionális fajta, a begyöpösödött klasszik "szülő szent, gyereknek kuss van" struktúra minidiktátor szülőkkel, akik érzelmileg zsarolnak, ha nem akarsz megtenni vmit, ami az elveiddel ellenkezik, a végső ütőkártyájuk meg az, hogy "ameddig az én kenyeremet eszed, addig úgy ugrálsz, ahogy én fütyülök".

febr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
17: Az érzelmi zsarolás azért is hülyeség, mert ha jön egy leépítés valakiket így is-úgy is el kell küldeni. Ha teszem azt, a cégnél mindenki egyformán jól dolgozik, és egyformán lelkiismeretes és segítőkész, akkor más megoldás híján random fogják kiválasztani az elküldendőket. És akkor mi lesz a család maszlaggal?
febr. 29. 19:06
 19/30 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem fognak jönni a családi maszlaggal, hanem jön a sírás-rívás, hogy "ez nekünk is annnnnnyira nehéééééz"
márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk éppen fizetésemeléskor mondják a főnökök ezt.
ápr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!