Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért megy futárnak az, aki...

Miért megy futárnak az, aki nem tud vezetni?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag szük zsákutcában lakom, két autó nem fér el egymás mellett és megfordulni sem lehet, szóval ha szemből jön be az autó, akkor csak tolatva tud kimenni, vagy fordítva. Én is így közlekedem nap mint nap, betolatok a házamig, aztán szemmel megyek ki. Az utca van annyira széles, hogy egy IFA is kényelmesen elférjen, de a futárok az opel comboval meg a 3.5t movanoval nem jönnek be, hanem sarokról telefonálnak, hogy menjek ki a csomagért. Kb 2 havonta szoktam renedlni a netről ezt-azt, és még egyetlen alkalommal sem jött házig a futár, és volt hogy 15 kilós csomagot cipeltem hazáig mankóval. Ezt csinálja mindegyik cég: MPL, UPS, GLS, DPD.

febr. 28. 09:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Most jut eszemebe, néhány éve a szomszédnál még egy böszme nagy tüzoltó autó is volt. Ha az befér az utcába, akkor a futárok miért nem jönnek??
febr. 28. 09:31
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
A futárszolgálatnál kell panaszt tenni, nem itt. Ez az oldal kérdések kiírására van, de amit írtál, valójában nem kérdés.
febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az befér az utcába, akkor a futárok miért nem jönnek??"


Erre a konkrét kérdésre keresed a választ?


Hát figyelj, az is lehet, hogy be tudnának menni ők is, csak nem engedi a főnökség. Lehet azt a "parancsot" kapják, hogy ilyen utcákba nem forduljanak be, hanem akkor menjen ki a sarokra a megrendelő. Végül is nem tudhatod, nem dolgozol ilyen cégnél. Ők is csak alkalmazottak.

Csak abból indulok ki, hogy nevelőapám kamionos, őt is irányítják, hogy itt ne fordulj be, arra menjél, erre kerüljél stb. Úgyhogy én azért nem ítélkezem.

febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy azért nem mert pl nem szabad tolatniuk egyetlen utcában sem - ugyanis így sokkal könnyebb valaminek nekimenni, és kárt okozni. Egy furgonból nem látsz ki úgy, mint egy személyautóból.

Másrészt a futárok nem azért mennek futárnak tökéletes autóvezetök (átlagosnál nem jobbank), hanem azért, mert nem találnak más munkát.

Egyébként ha annyira probléma a csomag bevitele, megkérdezheted a futárt, hogy X összegért bevinné-e a lakásig. (Ingyen nem teszik, mert ez nem a munkájuk!)

febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Eleinte adtam borravalót, de akkor sem hozták házig. Újabban már nem adok...mert minek?
febr. 28. 10:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hány méterre van a házad ajtaja a kereszteződéstől?
febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az utca végén lakom, kb talán 150m. Oké, nem nagy táv, de azért mankóval kellemetlen cipelni.
febr. 28. 11:50
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mankóval valóban az.

Én a helyedben már rendeléskor jelezném, hogy a lakásajtóig kérem az árut, ezért hajlandó vagyok felárat is fizetni (zsebbe vagy hivatalosan), ezt jelezzék a sofőrnek is. Ill. a sofőr amikor szól, hogy megérkezett, akkor neki is mondanám, hogy ez a külön igényem van, megfizetem, de tegye meg nekem.

Autód, vagy könnyen mozgó családtagod nincsen? Mert akkor jobban járnál, ha csomagpontra kérnéd.

febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Van autóm, de enyhén feleslegesnek érzem beindítani azért a 2x150 méterért, és csomagpont nincs a településen.
febr. 28. 11:59
 10/17 anonim ***** válasza:
Taxisofőrnek is elmennek.
febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!