Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fél év alatt másodszor vagyok...

Fél év alatt másodszor vagyok táppénzen, ez soknak számít?

Figyelt kérdés
Ápoló vagyok és a felnőtt osztályról váltottam a gyerekosztályra, a felnőttön is így kezdtem, hogy az első pár hónapban mindent összeszedtem, utána 4 évet dolgoztam még ott nagyobb betegség nélkül, maximum kisebb betegségek voltam, amikkel tudtam dolgozni . Itt szeptemberben kezdtem, azóta 5x voltam már beteg, és most vagyok 2. alkalommal táppénzen hányás-hasmenés miatt. Ez az, amivel nem tudok dolgozni, a másik 3 alkalommal megfázásos tüneteim voltak, azzal mentem. Rosszul érzem magam, mert hallom, hogy másokról is, hogy beszélnek ha táppénzre megy. Decemberben 2 napot voltam táppénzen és most hajnalban lettem rosszul így ma nem mentem, van utàna 2 szabadom így remélhetőleg most csak 1 napot leszek. A beosztásunk direkt úgy van, hogy van +1 ember minden műszakban ilyen esetekre. Félek attól is, hogy kirúgnak és keresnek olyat, aki nem beteg ilyen gyakran.
márc. 1. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A kolléganő az évből eddig 3 hetet volt betegszabin.
márc. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

“ Félek attól is, hogy kirúgnak”

Magyarországon az egészségügyből? Ennyire túljelentkezés van?

márc. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Mennyivel lenne jobb, ha bemennél és minden gyerek elkapná tőled a hasmenés-hányást???

Komolyan nem értem.

márc. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
1: Nem fognak kirúgni amilyen munkaerőhiány van. 2: Ha kirúgnak seperc alatt találsz jobbat.
márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments hogy kórházba betegen menj be, mármint elég ha a betegek úgy mennek be :)

Pihenj szerintem nyugodtan egészségügyben ennek természetesnel kéne lennie hogy nem fertőzünk meg másokat.

márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy számít soknak.

Nálunk a kisgyerekesek állandóan táppénzen vannak vagy mert ők betegek, vagy mert a gyerek. Valaki 2-3 hetente betegállományba megy. Nem azt mondom hogy nem szóbeszéd tárgya, hogy na már megint táppénzen van XY de ennyi. Nincs semmi belőle, miért is lenne?

márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan kollégám, aki 3 hónapot dolgozik, utána meg 2-3 hetet táppénzen van. A te esetedben ez nem számít soknak.
márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére gyorsan átszoktak menni rajtam ezek a betegségek, és a 12 órás beosztás miatt nem szoktam kiesni a munkából 1-2 napnál többet, de rossz érzés, hogy 3 hónapot nem bírok ledolgozni anélkül, hogy valami bajom lenne és még eközben is volt olyan, amikor azt látták, hogy ott taknyolok, félek, hogy keresnek helyettem olyat, akinek jobb az immunrendszere. Bár én arra gondolok, hogy az itteni bacikhoz is hozzá fogok szokni idővel

márc. 1. 12:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Az összes olyan munkatársam, aki kicsi gyereket nevel, kb. negyedévente táppénzen van 1-2 hétre, mert összeszedi a gyerek a göthöt az óvodában-iskolában, és otthon kell vele maradni, aztán rendszerint mire a gyerek meggyógyul, a szüleje esik ágynak. És mind arról számolnak be, hogy a gyereknek volt egy pici hőemelkedése az első napon, meg rondán köhögött, de amúgy jól evett, felkelt, szaladgált-játszott, jókedvű volt, ők meg ugyanattól 40 fokos lázzal feküdtek napokig.
márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!