Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyugaton is lenézik a takarító...

Nyugaton is lenézik a takarítókat?

Figyelt kérdés
Egyetemen dolgozom takarítóként,konkréten úgy bánnak a takarítókkal mintha egy darab sz@r lennénk a szemükben.Az alkalmazottak,a diákok,a tanárok,de még a takarítók főnökei is,de ami a legjobb,hogy a diákok szándékosan igyekeznek megkeseríteni a napjainkat(például imádják eljátszani,hogy papír darabokat tépnek szét apróra,és elszórják a terembe).Értem,hogy ehhez a munkához nem kell diploma vagy bármi,de bele se gondolnak az emberek,hogy konkrétan belefulladnának a mocsokba,ha nem lennének takarítók.Nyugaton se veszik ember számba őket?

márc. 1. 14:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nyugat-Európában nem tudom, pontosan mi a hozzáállás, bár valószínűleg azért nem olyan, mint itt. Viszont az USÁ-ról konkrétan olvastam, hogy a tisztességesen dolgozó ember megbecsülésnek örvend akkor is, ha bármilyen segédmunkát végez. Nem véletlenül jutottak többre. De Nagy-B
márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

De, emberszámba veszik. elég sokan élnek takarításból és köszönik szépen jól megélnek belőle.

1x Bécsben sose felejtem el, Hauptbahnhof nyilvános retyójában egy huszonéves csávó volt éppen beosztva, azt a kiskocsiján egy kis rádióból szólt az electro, azt szó szerint be dance-elt a fülkékbe felmosni. Boldog ember volt.

márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Véletlenül elküldtem.


De Nagy-Britanniáról is olvastam, hogy pl. egy botanikus nem talált magának állást és elment virágárusnak. Vagy történész végzettségű ember hasonló okból könyvesboltban volt eladó. Magyarországon inkább éhen halnának és szidnák a kormányt, hogy a diplomájuk mellé nem biztosít nekik méltó állást.

márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
En diplomaval is emberszamba veszem es arra gondolok,h otthon en is takaritok ritkan. Ha meglatok egy takaritot vhol ,az jut eszembe,h nemsokara sikerul elernem azt az eletszibvonalat,h en is felvehessek egyet. De ez a mentalitas ugye nincs ramirva sem masra.
márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Én általános iskolában takarítok, az egész kollektívából talán 2-3 olyan ember van, akkor fellengzősebb, de itt ez egyáltalán nem jellemző. A diákok sem a mi bosszantásunkra dobálják szét a szemetet, csak mivel gyerekek, hanyagok, nem gondolnak bele, hogy ezzel másnak problémát okoznak. Nálatok eléggé mérgező lehet a közeg, próbálj más munkát keresni, hátha találsz valami jobbat.
márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De leginkább kulturaltak es ezt nem éreztetik a takarítokkal.
márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Hollandiában nem. Legalábbis nem úgy éreztetik.
márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt Németországban ahol vagyok nem nézik le őket, megbecsülik a munkájujat, anyagilag is!
márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 NTBS ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.
márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Magyarország nagyon fejletlen érzelmileg is. Jócskán le vagyunk maradva kb. minden téren.

Kivéve az alkoholizmus, nyílt agresszió, anyázás, kontroll, lenézés, hierarchiában gondolkozás. Na ezekben vezetünk.

márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!