Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nehéz a a szobalányi...

Mennyire nehéz a a szobalányi munka?Illetve mi a különbség ha hotelben vagy apartmanházban dolgozik valaki szobalányként?Hány szobát kell megcsinálni egy hotelban és egy apartmanházban?

Figyelt kérdés

márc. 10. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy nehéz. Akit ismertem külföldön csinálta, mert azzal a fizuval már megérte.
márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A főnökségtöl függ. Reggelente kiosztják a szobákat kinek melyiket hányat kell megcsinálni. A szobákban különböző szintű a takaritanivalo. Van ahol alig kell vmit csinalni csak a szokásos agyneműhúzás van porszívózást stb, de pl ahol kutya volt vagy beletörtek vmit a csapba vagy ázik az egész fürdőben 1 centin áll a víz ott időigényes a dolog de a főnökséget az nem érdekli csak az higy nem véhezték időre a reggel kiadott pl 20 szobával.

Ez mellett valahol a fürdő plafontol a falig tükrös átlátszó üvegkabinokkal is. Azt is tök jó foltmentesre takaritani.


Az ellenőrzések kb olyanok nehány helyen hogy még az éjjeli szekrényeket is kihúzzák megnézni fel van e mögötte takaritva es az se mindegy hogy a lepedők csücskét a 4 oldalon hogyan hajtogattad be, es a párnák hogyan vannak beállítva.


Ha ki akar cseszni veled a vezetőség rádoszt 30 szobát hogy reggel 9 ig végezz, ha nem, akkor meg csak 10 szobát.

Ez ilyen németországi pl bad füssing hotelek.

márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*Kint se éri meg ilyenben dolgozni. Keveset fizetnek. Lejön belole a kaja szállás es ugyanolyan az életszinvonalad vele kint mint itthon hogy spórolj ne vegyél csokit meg jobb ha ruhákat se.
márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jqv a főnökséget nem érdekli, csak az, hogy végeztél időre a szobákkal. De ez mellett szinte uv lámpás kontroll van takaritások után hogy jól csináltad e.
márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Allati nehez fizikai melo es nem fizet semmit. Ha meg nem vegzed el rendesen, akkor megy a reklamalas, csinalhatod ujra, negativ ertekeles irasa es a hotel elkerulese., tobbet oda nem megyunk. Ez van. ;-)
márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szőnyeg van a szobákban az nehéz


mediterrán országokban a legkönnyebb mert csak egy lepedő volt a takaró, nem kell ágyneműt húzni

márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt is valahogy direkt ugy csinálják meg hogy fele annyi munkaerőt vesznek fel mint kéne. És 1 embernek kell 2 helyett is dolgozni. Alvással nem lenne gondod mikor hazaérsz.
márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
És matracon alszanak? Lepedő nelkul?
márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hotelekben a munkaidő megkezdése előtt megtudod, megkapod lapon, kézbe, az aznapi szobalistád; azon fel vannak tüntetve a szobák aktuális státusza (érkező, távozó, lakott, ez a 3 a leggyakoribb, de vannak még plusz kategóriák is), amik alapján kell dolgozni. Előzetesen fel vannak osztva a szobaasszonyok közt a szobák, amik fixen hozzá tartoznak onnantól.


Utána pedig takarítani kell végig, minimum 8 órán át, ami nem kicsit megterhelő. Le kell huzatolni, akkor üvegeket, fa- és egyéb felületeket letisztítani, portalanítani, söpörni, felporszívózni, felmosni. Újra huzatolni, ha olyan gond van, szólni a karbantartónak (szétesett, megrongált bútor, festésre szoruló fal, bútor ilyenek), figyelni kell az ágyak számára, mert a pótágyat, gyerekágyat is nekik kell felhuzatolni, illetve azokat az ágyakat is oda kell, az adott szobába, vitetni a karbantartóval. Akkor a fürdőt, esetleges konyhát is rendbe kell tenni, biztosítani kell megfelelő számú WC papírt, köntösöket, törölközőket, pipere cuccokat, és a minibárt is fel kell tölteni, amennyiben 4*-os minimum a hotel.

Nekik, maguknak, kell összeszedni az ágyneműt, a törölközőt, azokból a frisseket a szobákba juttatni, a koszosat pedig a mosodába.


A lakott szobákat pedig ellenőrizni kell; vannak kis kilincsre akasztható jelzések, amik alapján kell dolgozni; "takarítást kérek!" - akkor ugye takarítani, "ne zavarjanak!/pihenőidő" - akkor meg kopogással sem zavarhatóak a vendégek, szobájukba sem szabad bemenni. Meg kell kérdezni, hogy szükségük van-e valamire, kell-e pótlás (törölköző, WC papír, egyéb) és a szerint kell cselekedni.


Hotele válogatja, mikortól lehet szobát elfoglalni, de addig az időpontig kész kell lennie az összesnek, és azokat le is kell ellenőriznie a supervisor-nak, vagy HK vezetőnek. Addig nem szabad szobát kiadni. Vannak esetek, amikor korai érkező van, azokkal a szobákkal kell kezdeni, hogy ne legyen gond ebből.


Supervisor -ként dolgoztam egy ideig, tehát ellenőriztem a munkájukat, ha valami gond volt, akkor bizonyos szintig én korrigáltam, utána már a szobaasszonyoknak jeleztem, akik utána javították, amit megint le kellett ellenőrizni utána. Olyanokkal volt dolgom, akik nem igazán működtek együtt a karbantartókkal, szóval általában velük is én kommunikáltam, sokszor az ágyakat is én vitettem be a szobákba.

Szóval megterhelő munka.

márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!