Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnák azonnali hatállyal...

Hogy tudnák azonnali hatállyal felmondani holnap munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozok ott, de csütörtökön megbántott egy kollégám.

Hogy mondhatok fel hogy kikerüljem a 60 napos fölmondási időt?



#Mubkahely
márc. 10. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Jesszus
márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudsz. A törvények rád is vonatkoznak. Az ellenkezőjét meg tudod tenni, azaz eléred, hogy neked mondjanak fel azonnali hatállyal, ha elkövetsz olyan vétséget, és hajlandó vagy viselni a következményeit.


De egyébként érdemesebb lenne hiszti helyett egy kicsit felnőni, kiesni a tiktokból, felismerni, hogy léteznek hús-vér emberek, akadnak konfliktusok, és magadra erőltetni minimális konfliktuskezelési képességet. Mi lesz veled, ha valami komolyabb problémába ütközöl?

márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Felmondásba bele írod hogy amennyiben nem tartanak a munkádra igényt tekintsenek el a felmondási időtől.
márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha a munkáltató alapvető kötelezettségének nem tett eleget, az lehet ok azonnali felmondásra. Kérdés, hogy felróható-e a munkáltatónak, hogy a munkatársad "nagyon megbántott".

Ha valóban nagyon kiborultál, esetleg valamilyen törvénytelen is történt (pl zaklatott az illető, stb), akkor egyrészt ezt be kellene jelenteni a munkáltatónak ÍRÁSBAN és vizsgálatot kérni, másrészt ha ettől lelkileg kivagy, esetleg a háziorvos kiírhat egy időre. De azért vigyázz, ne tegyél hülyeséget, mert még kártérítést is követelhetnek tőled.

márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kik? Micsodát?


Talán "tudnék". A "-nák" többesszám harmadik személy, tárgyas ragozású alak. (pl. Ők el tudnák végezni a munkát.)

márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Úgy, hogy nem mész be dolgozni. Mi ebben a nehéz?

Az én felfigàsom szerint, ha bárkit egyik napról a másikra kirùghatnak, akkor én ugyanúgy egyik napról a másikra kilèphetek.

Tùdòk esetekről, hogy minden indok nélkül felmondtak a dolgozónak és másnap nem kellett mennie dolgozni.

Akkor én miért ne tehetném meg ugyanezt, hogy azonnal kilépek?

Szarok a magyar törvényre, hiszen vicc az egész!

márc. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: Ilyet csak akkor tehetnek meg, ha fegyelmi okokból küldik el a dolgozót. Illetve, ha még próbaidőn van a dolgozó. De túl a próbaidőn, olyat nem lehet, hogy csak úgy szólnak neki, hogy nem akarják tovább, holnaptól már ne menjen. Illetve lehet, de akkor a következő hónapot is ki kell neki fizetniük, mint felmondási időt. És az elbocsátást meg kell indokolniuk, és az indoknak meg kell állnia a helyét.
márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Főnökömmel sikerült beszélnem reggel. Azt mondta nem engedhet el, mert amit csinálok az jó és hogy próbáljam megnyugodni. Menjek el egy hét szabadságra ha akarok pihenjek töltődjek fől.


Én meg csak bólogattam és mondtam igaza van és megkoszontem a dicséretet.

márc. 11. 15:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!