Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne támogatni...

Hogyan lehetne támogatni párom ha ilyen a hozzáállása?

Figyelt kérdés
Van két állása, az egyikben magának osztja be mikor dolgozik. Viszont azt mondja ezt szeretné csinálni majd. Viszont nem mondom hogy ne lehetne pihenni, de azt látom hogy nem erre a munkájára teszi a fókuszt hogy építené, vegetál az egész és a hobbija sokszor előrébb való mint hogy ezt építené.
máj. 22. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy értem, ezért leírom, mit értettem meg: a párod két állásban dolgozik, és az a kommunikált életcélja, hogy a másodállása legyen majd a főállása, mert azt szeretné csinálni. Tettek terén viszont ez nem mutatkozik meg, mert a főállása és a hobbija elveszik az időt a vágyott céltól, ami így nem fejlődik. Emiatt a párod egy helyben topog, vegetál.


Jól értettem?

máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1es jól értetted. Sok időt öl a hobbijába miközben ez pénzt nem hoz,ott lenne a másik munkája amit fejleszthetne és "pénzt hozna "viszont azt kommunikálja sokszor hogy nincs ideje azzal is foglalkoznia..rossz a rangsora de ezt nem akarja meg érteni
máj. 22. 08:57
 3/3 anonim ***** válasza:

"rossz a rangsora de ezt nem akarja meg érteni"


Egyáltalán nem biztos, hogy rossz a rangsor. Az álmok egy sajátossága, hogy addig biztonságosak, ameddig csak álmok. Mint a plátói szerelmek a kislányoknak: ameddig álom, addig pont olyan, amilyennek elképzelik. Sok ilyen szerelem csak addig tart, ameddig valóságossá nem válik.


Egy csomó ember dédelget magában olyan plátói célokat, amiket valójában nem akar megvalósítani, csak jó róla álmodozni, mert addig is van értelme az életnek. A digitális nomád élet, a saját cég, egy könyv megírása, és a többi divatos cuccok sajátja, hogy insta posztban k.rva jól néz ki, de amúgy full szopás megcsinálni. Viszont álmodozni nagyon jó róla.


Ez valóban rossz dolog, mert egy tagadáson keresztül benne tart a vegetatív állapotban. Konfliktuskerülés saját magammal: van egy dolog, amiről direkt nem derítem ki, hogy jó lenne-e nekem, mert ha kiderül, hogy nem jó, akkor szembe kell néznem a valósággal. Egyáltalán nem biztos, hogy a bárod valóban szívesen csinálná azt a másodállást, csak arról még hiheti azt, hogy de jó lenne.


Hogy lehet támogatni? Lehet bátorítani, lehet vele beszélgetni, türelmesen feltenni neki a kellemetlen kérdéseket. Erőltetni sok értelme nincs, de akkor is érdemes terelni a figyelmét az ellentmondásra, mert önkínzás, amit csinál.

máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!