Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha tulaj/beosztott ugynúgy...

Ha tulaj/beosztott ugynúgy drogosnak nevez egy munkahelyen a hátad mögött az rágalmazás?

Figyelt kérdés

A munkám viszont az kell. Most ha az a kérdés drogozok-e, azt mondom, hogy nem. Ha az, hogy szoktam-e drogozni, a válasz az, hogy igen. Viszont ehhez mi köze a munkahelyemnek? Az, hogy van, hogy hónapokig bulizni se megyek, de néha drogozok az legyen már az én dolgom.


Ha meg azzal vádol, hogy bent drogozok, azt bizonyítani kéne.


márc. 15. 01:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Inkabb becsület sértésnek mondanam. Az a baj hogy még azt sem tudod mondani hogy csinalsz nekik drogtesztet mert pozitiv lenne.

Egyreszt.

Másrészt, errol ok honnan tudnak?

Az Oke hogy nincs közük hozza, de honna szereztek tudomást arrol hogy te csinalsz barmit is. Kicsit ködös nekem a sztori.

márc. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Tehát ha csak néha lopsz, akkor ne nevezzenek tolvajnak?
márc. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
85%
Kamu. Ha valóban fogyasztasz illegális tudatmódosító szert,akkor elmegy a füled mellett,ha drogosnak hívmak. Az,hogy erről más is tud,az a saját felelőtlenséged. Vagy ha nem is ilyen jellegű témákról szoktál dumálni,akkor látszik rajtad a szer mellékhatása,szóval van oka a másiknak ezt gondolni rólad. Az pedig barátom,hogy a munkáltatódnak semmi köze,tévedés. Joga van drogtesztet végezni rajtad,ami ha pozitív,akkor köteles az adott vállalat feljelentést tenni ellened. Nem köteles azonban a munkavállalóit drogtesztnek alávetni. Alkohol fogyasztás esetén azonban joga van a cégnek a dolgozóit napi szinten a munkaidő megkezdése előtt szondával fújatni. Általában a legtöbb munkaszerződésben szerepel egy olyan pont,hogy drogteszt csak indokolt esetben. Szóval nyugi és pihenj le.
márc. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%
Segítek,indokolt esetnek számít az,ha a munkavégzés során anyagi kárt okozol az adott cég tulajdonában lévő ,pl gépekben,akkor lehet ilyenről szó. Szóval ne csinálj marhaságot és oké lesz.
márc. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze, elég az is, hogy egy szintén bulizó munkatársad összefusson veled egy fesztiválon.

Amint mondtam, használok drogot, de nem rendszeresen, nem vagyok függő, nem befolyásolja a munkámat. Innentől akkor nevezhetjük magánéletnek nem?

márc. 15. 02:35
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Azért az érdekes hogy szoktál drogozni,drogosnak neveznek és (a kérdésedből az jön le) neked áll feljebb, rágalmazás stb holott inkább örülnöd kellene hogy még nem rúgtak ki mivel igazuk van

Még mielőtt írnád hogy nem vagy függő annak aki egyáltalán nem él vele annak az vagy még ha bevallásod szerint csak alkalmi fogyasztó is

márc. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

A munkaadónak semmi köze hozzá, hogy a munkavállaló munkaidőn kívül mit csinál. A többi részlet a téma körül teljesen lényegtelen.A kérdező józan állapotban végzi a munkáját és ennyi a lényeg.

Off: pontosan az ilyen szituációkat elkerülendő nem kell magánjellegű dolgokat elmondani a munkahelyen, mert csak az ember ellen használják fel. Én pl. alkoholista vagyok, melóhelyen józan, de amint kilépek az ajtón, öntöm magamba a vodkát, mégse tudja senki sem, hogy mi a szitu, mert kollégákkal nem haverkodok, munkában meg magánéletről nem pofázok.

márc. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
1, nem becsületsértés. Valós.
márc. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor ha valaki néhány havonta leül inni a haverokkal az alkoholista...

Ez így teljesen érthető.

márc. 15. 08:15
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem azt mondta, hogy függő vagy, hanem azt, hogy drogos.
márc. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!