Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön hogyan kezelik a...

Külföldön hogyan kezelik a munkahelyen a megbetegedéseket?

Figyelt kérdés
Úgy értem más országokban is divat a lábon kihordás stb, kinek, honnan milyen tapasztalata van?

márc. 20. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Sehol nem divat. Itthon sem. Csak bele van kódolva az emberekbe, hogy nem lehet beteg, mert hát mi lesz akkor a munkával. Ezért nem is állnak ki magukért, és inkább beledöglenek, de dolgoznak. Grat.
márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem divat. Minden aprósággal otthon maradnak. Nálunk elég nagy divat burnout miatt betegszabira menni és elutazni ezalatt pihenni.
márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Hol külföldön? Mert külföld Németország, Amerika meg Észak-Korea is.
márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Kozvetito alltal voltam nemetorszagba. Ha pl. Lazasan ebredtunk akkor is bekellett menni es szolni hogy rosszul vagyunk mert igy egybol igazolt fizetett volt a nap de hazamehettel.

A munkahelyi balesetekkel kapcsolatban ingyen kapod a gyogyszereket a munkaltato terhere.

A tappenzt a biztositotol kellett sajat magadnak megigenyelni.


Ha minden honapba beteg vagy akkor valosziluleg nem turik sokaig.. de ha evi 1-2 alkalommal.plusz 1 sumakolas elmegy mindenhol szerintem

márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4 tehát pl erős náthával mentél?
márc. 20. 17:00
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
1x nem mentem de akkor kamuztam :D
márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nem külföldi cégnél, de egyszer tapasztaltam egy olyat hogy volt egy olyan belső szabályrendszerük hogy fizetésnap utáni napon nem mehetsz el semmilyen ürüggyel táppénzre, mert azonnali elbocsátással jár! szóval itthon is vannak meglepő esetek
márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk alapbol sokkal kevesebbet, es sokkal enyhebb barmilyen nyavalya amit itt elkaptam. De siman betelefonalsz hogy gond van, es kesz.

Egyetlen hatrany tavaly hogy 50 euroval kevesebb bonuszt kapott aki tobbszor volt betegszabin.

márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Munkaadótól függ
márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Dolgoztam Ausztriában több helyen és minden marhasággal elmennek az orvoshoz, itt nincs gond belőle. Lehet véletlen, de itt is burnout meg depresszióhullám van. Egyik kolléga pl 4 hónapot volt betegszabin mert kiégett. De volt itt 18 hétig tartó kéztörés, meg szerelmi bánat okozta 1 hónapos betegszabi is. Magyarországon ezek elképzelhetetlenek lennének.
márc. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!