Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokgyulladásos lázas megbete...

Torokgyulladásos lázas megbetegedéses járvány van most?

Figyelt kérdés

Már harmadik napja benne vagyok, igen magas 39 fokos lázzal. Az orvos három nap után, ma vizsgált meg, addig azt mondta csak lázat csillapítsak és ha nem múlik, akkor ma Pénteken menyjek be, vizsgálat után ír antibiotikumot. Pokoli napjaim voltak, éjjel-nappal 39 fokos lázzal feküdtem már a veséim fájtak a láz-fájdalom csillapítótól. Ma megvizsgált kaptam antibiotikumot. Reméljük helyre hoz.

Van e most jelenleg ilyen vírus, hogy nagy tömegben fertőz? Ismerős, ismerettségi körökben ki-mit hall? Én nem hallottam róla.


dec. 1. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Őszi-téli időszakban folyamatosak a vírusos vagy bakteriális felső légúti megbetegedések. Nincs még hivatalosan járvány, de gondolom emelkednek az adatok, ahogy megyünk bele a télbe. Magas láz vírusfertőzéstől is lehet, arra az antibiotikum nem ér semmit, de normális esetben azért pár nap után enyhülnek a tünetek. Az orvos gondolom úgy ítélte meg, hogy ha 3 nap alatt nem enyhültek a tüneteid akkor lehet bakteriális felülfertőződés, ezért írt rá antibiotikumot. Lázat csillapítani csak akkor ajánlott, ha tényleg szarul vagy (az mondjuk ha fáj a veséd/májad a lázcsillapítótól baj, és akkor más hatóanyagot kell próbálni, jelezni orvosnak, mert az nem normális vagy túl sokat vettél be). Lázcsillapítás esetén sem cél, hogy teljesen láztalan legyen a beteg, csak a közérzete javuljon, hiszen a lázzal küzd a szervezeted a kórokozók ellen, tulajdonképpen a saját immunrendszered dolgát nehezíted, amikor lázat csillapítasz.
dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, és amúgy nagyon is ellene vagyok a gyógyszereknek. Kb 5-6 óránként vettem be 1 algopiryn -t. Amúgy csak borogattunk. Ezért is viseltem nehezen, mert nem vettem be sok gyógyszert. Nappalra igyekeztem is elhagyni, csak borogatni magam, és hagyni ejszakára, mert azok a nehezebbek. De ez ez valami pokoli-ördögi betegség. 31 éves vagyok és ilyen még sohasem volt.
dec. 1. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom, van ilyen néha, hogy jobban fejbecsapja az embert valami. Jobbulást! :(
dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most jut eszembe, Covid tesztet nem csináltál? Mert még/már megint az is terjed.
dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem csináltattam.
dec. 1. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csináltatni, veszel pár gyorstesztet a patikában, ilyen orrturkálós verzió könnyen kezelhető, most már olcsó is. Bár tulajdonképpen ha vacakul vagy akkor mindegy mitől. :(
dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ugyan erre gondoltam. Pont ezért nem csináltam.
dec. 1. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!