Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mentél oda a főnöködhöz...

Hogyan mentél oda a főnöködhöz, hogy fel akarsz mondani?

Figyelt kérdés
Júniusig elég sűrű még az év, nem lenne addig etikus felmondanom, de úgy érzem nem bírom tovább. Státusztörvény miatt elég hosszú a felmondási idő, ha a közvetlen kollegáim megtudják, mégrosszabbak lesznek a mindennapjaim addig is. Hogy vessem fel a főnökömnek gyakornokként, hogy el akarok menni innen? (Pedagógus munkakör.) Nagyon gyötrődöm, mert a településen, illetve szülők is jelezték, hogy örülnének, ha maradnék (valószínűleg látszik rajtam a mindennapos stressz). De sajnos elértem a határt, ugyanakkor úgy érzem, ha felmondok itt, sokmindenkit cserben hagyok. Nem tudom hogy hozzam fel, miként célszerű felvezetni, hogy asszertív lehessek és hatékony... Bármilyen tipp?

márc. 22. 00:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Holnap igy mennek oda a fonokhoz:

Xy,sok ez a munka nekem meg a stressz. Felmondok matol.


Biztos ,h nincs azonnali felmondas? Mert igy en elmennek orvoshoz es kiiratnam magam arra a 3 hetre influenzaval. Faj mindenem mozogni slig tudom fejem faj,orrfujast meg produkalsz.


Fyakornokkent nem hiszem,h kot batmilyen frlmodasi ido. Minden szerziben van azonnali felmondas.


Nem hidzem el hogy ott minden szabalyos. Kedzits kepeket a wcrol. A nepegeszsegugxi szolgalat biztos talal hibat ott. En befenxitenen oket ilyennel . Vagy nem igaz,h minden dolgozo szabalxosan can bdjekentve teljes fizetesre. A szabalytalansagokrol szerezz fotokat es azzal rakenyszeritheted,h kiszall ebbol a munkabol azonnal.



En biztos felmondas utan nem mennek be 1 napot se . De kirugatni is ki tudnam magam . Ahol nem akarnek,nem maradnek egy percig se. Egy eletem van ,ugy elem,ahogy nekem tetszik barmiaron.

márc. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező a 2es válaszából kiderült hogy szükség van jó tanárokra


Viccet félretéve első kanyarban nézd át a szerződésben leírtakat hogy mik a lehetőségeid azután gondold át hogy mi a legjobb lehetőség arra hogy ne haraggal gyere el a mostani munkahelyedről

Soha nem lehet tudni hogy mit hoz a jövő kikkel dolgozol meg esetleg újra együtt


Ha ezek megvannak oda kell menni minél hamarabb az illetékeshez elmondod hogy mi a helyzet és miért érzed azt hogy váltanod kell

Ha normálisak akkor ajánlanak valamilyen alternatívát kevesebb stresszel járó dolog,más beosztás stb

márc. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon más alternatívát nem látok, kollegák fix hogy maradnak, max más gyerekekkel foglalkozunk, és nem ugyanazokkal. A nagy felelősség pedig a sok gyerek, akikkel gyakran egyedül vagyok. És verekednek, szaladgálnak az épületen belül ott ahol nem kéne, ha megsérül, az én felelősségem. És elég fél percre nem oda néznem, már van egy lila folt itt, egy karcolás ott. Ezt a legtöbb szülő nem veszi zokon, de vannak akik egy pici karcolás miatt is elővesznek engem. Nem vagyok benne biztos, hogy ekkora nyomásra hosszútávon szükségem volna. A főnöktől mindenképp etikus úton szeretnék elválni, hiszen tőle rosszat nem kaptam, csak konstruktív kritikát maximum. Ezért is nem szeretném cserbenhagyni így a nevelési év végéhez közeledve, de ugyanakkor nem normális remegve, hányingerrel járni be heteken át...
márc. 22. 01:29
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Szaladgáló gyerekek miatt felmondani elég nevetséges. A gyerekek mindig is szaladgáltak, meg néha elestek, ez a dolgok rendje.
márc. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Igen ez tény de azért azzal lehetne még próbálkozni hogy a régebbi,tapasztaltabb kollégáktól tanácsot kérsz ezzel kapcsolatban
márc. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kolléga!

Több mint egy évtizede csinálom. Szaladgáló, verekedő gyerekek mindig lesznek. Biztos vagyok benne, hogy én is szaladgáltam de te is. Meg mindenki.

Hidd el ki fog alakulni. Ahogy telnek az évek egyre több olyan gyakorlati tudás lesz a kezedben amellyel ezeket a problémákat meg tudod oldani. Nem szabad azonnal feladni.

márc. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, de akkor a pályát is elhagyod? Mert a gyerekek sehol nem fognak egy helyben ülni...
márc. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

En beadtam a hr-en a felmondasom es masnaptol be se mentem

Oldjak meg ahogy akarják

márc. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen gyerekes ember ne is menjen pedagógusnak te jó ég
márc. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tanár vagy akkor írásban kell felmondanod. Nem is fárasztanám magam a szóbeliséggel. Amúgy is írásbeli dolog. Sőt másnaptól be sem mennék dolgozni, amíg a felmondási idő le nem jár. Etikus? Az etikus, hogy idegbajban kell a munkát végezni, tesznek magasról minden szakmaiságra és szolgaként kezelik a munkavállalót?
márc. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!