Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Informatikusnak jelentkezel...

Informatikusnak jelentkezel egy munkahelyre, felvesznek és eldugult szennyvíz átemelő aknát tisztíttatnak veled, mert az is számítógép vezérlésű, elvállalod ?

Figyelt kérdés
márc. 27. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem életszerű. Maga a vezérlés lehet a feladatod, de a fizikai munkához az erre a célra kiképzett karbantartó kell
márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Inkább, mint a monitor előtt ülni egész nap.
márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Van ahol benne van a munkaszerzodesben hogy felsobb utasitasra el kell vállalni munkakörön kivul is bármit. Ezek nem szivesség kérdése. Kulonben megtagadhathatod. Es perelhetsz is, ha nincs benne.
márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Oltásokat adnak?

Mert kell vagy kétféle ha szennyvízzel dolgozol.

Nem életszerű hogy egy informatikust befognak amúgy erre. Az esetek többségében ki sem kell menned a helyszínre, egy PLC vezérlő van, ami a te dolgod meg esetleg a telekommunikáció. A dugulás nem informatikai probléma.

márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
cool story bro
márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megcsinalnam a szamitogepet am vezereli es azzal tisztitanam ki
márc. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

"Van ahol benne van a munkaszerzodesben hogy felsobb utasitasra el kell vállalni munkakörön kivul is bármit."

Csak ez törvénytelen, nem hivatkozhat rá a munkáltató.

Egyébként szerintem is kamu kérdés.

márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Kamukérdés vagy sem, a #4-esnél a pont. De eleve van egy munkaköri leírás minden munkaszerződéshez, egy informatikus esetében a szarpucolás, autómosás vagy fűnyírás nyílván nem értelmezhető amolyan "kis pluszmelóként" felsőbb utasításra.
márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Azért ez nem így megy. Az értelmesebbek szokták közölni, hogy milyen feladatkörbe vesznek fel.

Habár, ha arra az alapgondolatra összepontosítunk, hogy felvesznek valamire és más feladatot kapsz, akkor én is találkoztam már hasonlóval. Felvettek fejlesztőnek egy multihoz. Gyakorlatilag a fickó, aki alá be voltam osztva, állandóan automatizált teszteket akart velem csináltatni. Minden apróságra. De nem erre vettek fel és arról, hogy tesztelő leszek, egy szó nem volt a felvételi eljárás során. Eljöttem.

Ha mégis szó szerint vesszük a kérdést és szennyvíz átemelő aknát akarna velem tisztíttatni valaki programozás helyett, akkor vennék 1 kg élesztőt és beledobnám. :) Elvégre kihozza onnan, amit ki kell. Utána fel is mondanék. Legalább megtanítaná az eset, hogy máskor ilyet ne csináljon és olyan munkát adjon, amire névleg felvett.

ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!