Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik számítógépes programnye...

Melyik számítógépes programnyelvre van a legnagyobb szükségem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nagy gamer vagyok, így game developer szeretnék lenni. Az lenne a kérdésem, hogy melyik programnyelvre van a legnagyobb szükségem? Hallottam, hogy Pythonra, hogy C++ vagy C# vagy esetleg Java. Azt tudom, hogy a C++ mindennek az alapja, így azt el is kezdem, illetve a Pythonnak ugrok még neki, így tanfolyam szinten. Van vmelyik másikra is szükségem? Vagy melyiket használják általában játékkészítéshez?

2023. szept. 9. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem programnyelvre lesz szükséged, hanem programozás tudásra. Ami programnyelv független. Ne programnyelvet kezdj el tanulni, mert az zsákutca. Alapvető algoritmusok, tételek, szabályok, módszerek. De még az sem biztos, hogy nem kell majd neked komolyabb hardver ismeret (ahhoz meg egy assembly nyelven keresztül vezet az út).
2023. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%
Ha 3D-s játékra gondolsz, akkor a GPU programozást is meg kell ismerned, akár DirectX-en, akár OpenGL-en, akár máson keresztül. Ezek programozása C-alapú nyelveken történik.
2023. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!