Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznátok család mellett...

Bőrarc kérdése:

Dolgoznátok család mellett Németországban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Négy évet dolgoztam Németországban hegesztőként; 2021-ben jöttem haza. Feleségemmel gyermeket terveztünk, aki meg is született és azóta már két éves.

Volt egy nyugat-magyarországi kisvárosban egy lakásunk, amit eladtunk és ennek az árát, valamint a külföldi munka során összespórolt pénzt összeadva vásároltunk egy nagyobb lakást csak már a megyeszékhelyen. Ez egy jóval 50 millió Ft feletti beruházás volt, bútorokkal, háztartási gépekkel, egyéb járulékos költségekkel, stb. számolva. Szerencsére hitelmentesen.

Viszont most így alig maradt megtakarításunk(kb. 2 millió Ft), ezért arra gondoltam, hogy kb. 2 évig újra Németországban dolgoznék a szakmámban, hogy feltornásszam ezt az összeget 15 millió forintig. Havi 1500 Euro megtakarítással számolok átlagosan 24 hónapon át, ami nem egy elrugaszkodott álom. 3 éve 2000 Euro volt a havi átlagom, igaz, akkor még nem volt gyerkőc.

Nem szeretek szemmel látható megtakarítás nélkül élni; bármikor bármi közbejöhet(betegség, munkanélküliség, stb.).

Szerencsére hitelünk egyáltalán nincs, a lakás új, a feleségem részmunkaidőben tud dolgozni, bár azzal sokat nem keres. Én hegesztőként dolgozom itthon is, de a fizetésem az nem egy egetrengető, havi 470-500 ezer körül.

Hogy döntenétek a helyemben? Két év külföldön, kéthavonta egy hét itthoni szabadsággal vagy inkább maradjak itthon a családdal és annyiból élünk, amennyi bejön?



ápr. 1. 16:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
9-es: A szövegértéseddel komoly gond van, de fejleszthető. Gyerekcsinálás előtt is Németországban dolgoztam, pontosan azért, hogy anyagi biztonságban legyünk és ne több tízmilliós hitellel terhelve. Most is ez a cél és ez nem lelépés. Fogalomzavarban is szenvedsz és rosszindulatú is vagy, ami viszont nem fejleszthető.
ápr. 1. 19:34
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
#11: Igen, én értem rosszul, hogy meglett a gyerek és máris mennél messzire pénzt keresni...
ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert most már más a helyzetem, és a megtakarítás duzzasztásán kívül más szempontok, konkrétan a komplett családom mindennapjai is számítanának.

De nem vagyunk egyformák.

ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13-as: Nagyon korrekt válasz, köszönöm. Igen, nálam is ez okoz dilemmát, hogy igenis nagyon fontos a családom mindennapjai és hogy ebből ne maradjak ki. De ugyanakkor az anyagi biztonságunk is fontos -amit nem úgy érzek, hogy most meglenne-, mert én sem leszek már fiatalabb. 45 éves vagyok, nem azt mondom ezzel, hogy öreg, de azért már hébe-hóba jönnek az egészségügyi gondok.
ápr. 1. 21:51
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg pláne maradj itthon, és add lejjebb a hajtást, meg foglalkozz magaddal is, csináljatok kis költségű kirándulós peogramokat, gyűjtsetek élményeket. Ilyen alappal többet ér, ha együtt vagytok szép csendesen, mintha a nagy gürizéstől félrokkantan hoznak haza, de lesz tíz millával több a számládon.
ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, te nem látod ezt nagy drámának, de könnyen rámehet a házasságod. Igen, gyerek nélkül működött, de most itt a gyerek. Persze, lehet, hogy pont nálatok működne, ezt csak ti ketten tudhatjátok. Abszolút megértem, hogy szeretnél nagyobb tartalékot. De ha a feleséged többet dolgozhat, ő is többet fog keresni. Igaz, így lassabban, de így is elérhetitek a célotokat.
ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Szerintem pakold össze a családot és vidd magaddal őket. Soha nem fogod megbánni.
ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, megbeszéled asszonnyal. Beszéld! Ha neki ez így jó akkor menj! Ha húzza a száját, ne menj! Ne idegen emberek véléményétől függően dönts!

Én nem mennék egyedül a helyedben, csak velük együtt amúgy. Az asszonyt is nézd, hogy egyedül csinál mindent egy gyerekkel ami olykor nagyon nehéz és nem dramatizáltam az előző hozzàszólásban.

ápr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

En csaläddal jönnek, mert itt van normälis szociälis rendszer meg iskola is. Nem häträny ha a gyerek a magyaron kivül meg tud szolalni 2 mäsik nyelven is, ami az otthoni iskolarendszerröl mär nem igazän mondhato el...

Anno ez nälunk is kerdes volt, inkäbb teszek felre havonta kevesebbet, de együtt van a csaläd. A törpe itt csinälta az ausbildungjät most kezdi majd a mesterszakot belöle, Otthon csak a häz maradt ami nyaralni pont jo, meg ha majd egyszer jön a nyugdij akkor ällandora, de addig maradunk a halodo nyugaton...

ápr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommentet. Külön a 18-asnak, ráébresztettél, hogy bizonyos fokig ez önzőség lenne a családommal szemben, mégha a jó szándék is vezérel. Így más alternatíva után nézek; napi ingázás Szlovákiába(napi 80 km), esetleg Ausztriába(napi 120 km).


Kiköltözni semmiképpen nem akarunk, a szüleim idősek már, lassan szükségük lesz rám.

ápr. 2. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!